ترفند و آموزش

آموزش ساخت ایمیل فیک یا ایمیل موقت

اگر از پیام های تکراری و تبلیغاتی در ایمیل اصلی خود خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای خلاص شدن از ایمیل‌های غیرکاربردی می‌گردید در ادامه مقاله با آموزش ساخت ایمیل موقت یا ایمیل فیک از مجله تک‌ شات همراه ما باشید.

چند سالی است که برای انجام امور روزانه خود مانند برقراری ارتباط با دوستان، ثبت‌نام در برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی همچنین شرکت در مسابقات مختلف به آدرس ایمیل نیاز دارید. ممکن است ساخت و استفاده از یک آدرس مشخص و ثابت برای انجام همه این امور کاری هوشمندانه به نظر برسد، اما دریافت روزانه تعداد زیادی پیام تبلیغاتی به صورت ایمیل که ارتباطی با کار و فعالیت شما ندارد می‌تواند علاوه بر آزاردهنده بودن، فضای زیادی از گوشی و سیستم شما را نیز اشغال کند.

آموزش ساخت ایمیل موقت یا فیک

ایمیل موقت

مشاهده شده در بسیاری از مواقع کاربران از هک و نفوذ به دیتابیس‌های سرویس‌های گونان گزارش داده‌اند که می‌تواند منجر به فاش شدن اطلاعات شخصی شما شود. البته روش‌های گوناگونی برای حفاظت از صندوق ورودی و ارتقای امنیت ایمیل وجود دارد. با این حال در چنین شرایطی استفاده از ایمیل موقت یا یکبار مصرف را به عنوان یک انتخاب هوشمندانه می‌توان توصیه کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش‌های ساخت ایمیل فیک یا ایمیل موقت را برایتان شرح دهیم.

در ادامه به معرفی چند سایت رایگان و معتبر خواهیم پرداخت که به شما این امکان را می‌دهند تا به راحتی و سریع آدرس‌های ایمیل فیک و موقت بسازید و از آن‌ها برای دریافت و ارسال پست الکترونیک استفاده کنید.

برنامه درست کردن ایمیل فیک Guerrilla Mail

برنامه ساخت ایمیل موقت Guerrilla Mail یک سرویس دیگر برای ساخت ایمیل موقت است که به شما اجازه می‌دهد به صورت ناشناس و رایگان از اینترنت استفاده کنید. این سرویس به شما یک آدرس ایمیل موقت می‌دهد که برای دریافت و ارسال پست الکترونیک قابل استفاده است. برای استفاده از برنامه Guerrilla Mail در صفحه اصلی وب‌سایت، شما یک آدرس ایمیل تصادفی خواهید دید که به صورت خودکار برای شما تولید شده است. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Copy to clipboard آدرس را در حافظه موقت خود ذخیره کنید یا با کلیک بر روی دکمه Set own address آدرس را تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید با کلیک بر روی منوی Select domain name دامنه آدرس را از بین چند گزینه موجود انتخاب کنید.

سایت Guirella Mail

در اینجا شما می‌توانید با استفاده از آدرس از Guerrilla Mail در هر وب‌سایت، برنامه، یا سرویس آنلاین دلخواه خود ثبت‌نام و ورود کنید. هر پست الکترونیکی که به آدرس شما فرستاده شود، در صفحه وب‌سایت Guerrilla Mail نشان داده خواهد شد. شما می‌توانید با کلیک بر روی پست الکترونیکی، جزئیات آن را مشاهده کنید یا با کلیک بر روی دکمه Reply به آن پاسخ دهید. همچنین، شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Compose یک پست الکترونیکی جدید بسازید و به هر آدرس دلخواه خود بفرستید.

آدرس Guerrilla Mail شما پس از گذشت ۶۰ دقیقه منقضی نخواهد شد و همچنان قابل استفاده خواهد بود. اگر شما مایل باشید، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Forget me آدرس و پست‌های الکترونیکی خود را حذف کنید. این کار باعث می‌شود که آدرس و پست‌های الکترونیکی شما از سرور Guerrilla Mail پاک شوند و دیگر قابل بازیابی نباشند.

برنامه درست کردن ایمیل موقت Mailinator

برنامه بسیار کاربردی Mailinator یک سرویس دیگر برای ساخت ایمیل موقت است که به شما اجازه می‌دهد به صورت گسترده و بدون نیاز به ثبت‌نام، از آدرس مورد نظر استفاده کنید. این سرویس به شما یک آدرس ایمیل موقت می‌دهد که برای دریافت پست الکترونیک قابل استفاده است. برای استفاده از Mailinator، ابتدا وارد سایت شوید. در ادامه در صفحه اصلی وب‌سایت،  یک جعبه جستجو خواهید دید که می‌توانید در آن هر نام کاربر دلخواه خود را وارد کنید. جالب است بدانید که همچنین می‌توانید با استفاده از هر نام کاربر، یک آدرس ایمیل موقت با دامنه @mailinator.com بسازید.

روش ساخت ایمیل موقت

سپس شما می‌توانید با استفاده از آدرس از Mailinator در هر وب‌سایت، برنامه، یا سرویس آنلاین دلخواه خود ثبت‌نام، ورود، یا استفاده کنید. هر پست الکترونیکی که به آدرس شما فرستاده شود، در صفحه وب‌سایت Mailinator نشان داده خواهد شد. شما می‌توانید با کلیک بر روی پست الکترونیکی، جزئیات آن را مشاهده کنید. البته توجه داشته باشید آدرس Mailinator شما پس از گذشت چند ساعت منقضی می‌شود و همراه با تمام پست‌های الکترونیک دریافت شده حذف خواهد شد. همچنین، توجه داشته باشید که آدرس و پست‌های الکترونیک Mailinator عمومی هستند و هر کس می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد.

این‌ها فقط چند نمونه از سرویس‌های اینترنتی برای ساخت ایمیل فیک یا موقت هستند. شما می‌توانید با جستجو در اینترنت، سایت‌های دیگری را پیدا کنید که این خدمات را ارائه می‌دهند. اما مراقب باشید که از سایت‌های معتبر و قابل اعتماد استفاده کنید و از سایت‌هایی که ممکن است شما را به خطر بیندازند یا از شما پول بگیرند، دوری کنید.

برنامه ساخت ایمیل Temp Mail

نرم افزار Temp Mail یک سرویس تولید‌کننده آدرس ایمیل موقت عالی است که از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند. این یکی از بهترین ژنراتورهای ساخت ایمیل فیک است زیرا به شما امکان می‌دهد شناسه ایمیل جعلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در عین حال از پیام‌های اسپم یا هرزنامه در امان بمانید. برای استفاده از Temp Mail، فقط نیاز دارید که به وب‌سایت Temp Mail رفته و مراحل پیش‌رو را انجام دهید.

وبسایت Temp Mail

در صفحه اصلی وب‌سایت، یک آدرس ایمیل تصادفی خواهید دید که به صورت خودکار مخصوص شما تولید شده است. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Copy آدرس را در حافظه موقت خود ذخیره کنید یا با کلیک بر روی دکمه Change آدرس را تغییر دهید. همچنین می‌توانید با کلیک بر روی دکمه QR Code کد QR آدرس را در قالب تصویر دریافت کنید.

در این مرحله می‌توانید به راحتی با استفاده از آدرس از Temp Mail در هر وب‌سایت، برنامه، یا سرویس آنلاین دلخواه خود ثبت‌نام و استفاده کنید. هر پست الکترونیکی که به آدرس شما فرستاده شود، در صفحه وب‌سایت Temp Mail نشان داده می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی پست الکترونیکی، جزئیات آن را مشاهده کنید یا با کلیک بر روی دکمه Reply به آن پاسخ دهید.

آدرس Temp Mail شما پس ازگذشتن 60 دقیقه منقضی خواهد شد و همراه با تمام پست‌های الکترونیکی دریافت شده حذف خواهد شد. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Delete آدرس و پست‌های الکترونیکی خود را قبل از این مدت حذف کنید یا با کلیک بر روی دکمه Refresh آدرس جدیدی را در اختیار بگیرید.

آموزش ساخت ایمیل موقت با استفاده از اپلیکیشن

در ادامه مقاله، به معرفی بهترین نرم‌افزار‌های رایگان برای ساخت آدرس‌های ایمیل فیک و موقت و همچنین آموزش ساخت ایمیل موقت در این برنامه‌ها خواهیم پرداخت تا از آن‌ها برای دریافت و ارسال پست الکترونیک استفاده کنید. همچنین به شما نحوه دانلود، نصب، و استفاده از هر نرم‌افزار را شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

برنامه Burner Mail برای ساخت ایمیل موقت

نرم‌افزار Burner Mail از دیگر اپلیکیشن‌های کاربردی برای ساخت ایمیل موقت مناسب برای رایانه و موبایل است که به شما امکان می‌دهد به صورت امن و سریع، از اینترنت استفاده کنید. این نرم‌افزار به شما یک آدرس ایمیل موقت خواهد داد که برای دریافت و ارسال پست الکترونیک قابل استفاده است. برای استفاده از Burner Mail، شما می بایست ابتدا نرم‌افزار را دانلود کرده و پس از نصب و اجرا، چند مرحله ساده را دنبال کنید. در ادامه شما پس از باز کردن نرم‌افزار باید یک حساب کاربری در برنامه Burner Mail بسازید. شما می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیل عادی خود یا با استفاده از حساب‌های گوگل، فیس‌بوک، یا توییتر خود ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام، شما به صفحه اصلی نرم‌افزار منتقل خواهید شد.

آموزش ساخت ایمیل موقت

در صفحه اصلی نرم‌افزار، شما می‌توانید با لمس دکمه Create Burner یک آدرس ایمیل موقت جدید بسازید. همچنین می‌توانید با لغزاندن دکمه Customize آدرس را سفارشی کنید و نام کاربر و دامنه آن را تغییر دهید.

حالا شما می‌توانید با استفاده از آدرس ایمیل جدید از Burner Mail در هر وب‌سایت، برنامه، یا سرویس آنلاین دلخواه خود ثبت‌نام، ورود، یا استفاده کنید. هر پست الکترونیکی که به آدرس شما فرستاده شود، در صفحه نرم‌افزار Burner Mail نشان داده خواهد شد.

آدرس Burner Mail شما منقضی نخواهد شد و همچنان قابل استفاده خواهد بود. اگر شما مایل باشید، می‌توانید با لمس دکمه Burn آدرس و پست‌های الکترونیکی خود را نیز حذف کنید.

برنامه ساخت ایمیل موقت Fake Mail Generator

برنامه بسیار کاربردی Fake Mail Generator یک نرم‌افزار تولید‌کننده آدرس ایمیل موقت برای رایانه و گوشی است که به شما امکان می‌دهد به صورت ساده و با سرعت بالا یک آدرس ایمیل موقت داشته‌باشید که برای دریافت و ارسال پست الکترونیک قابل استفاده است. برای استفاده از Fake Mail Generator، شما فقط نیاز دارید که این نرم‌افزار را دانلود و اجرا کنید. کار با نرم افزار Fake Mail Generator بسیار ساده است و کافیست پس از باز کردن نرم‌افزار، شما یک آدرس ایمیل تصادفی خواهید دید که به صورت خودکار برای شما تولید شده است. شما می‌توانید با لمس دکمه Copy آدرس را در حافظه موقت خود ذخیره کنید یا با لمس دکمه Change آدرس را تغییر دهید. شما همچنین می‌توانید با لمس منوی Select domain name دامنه آدرس را از بین چند گزینه موجود انتخاب کنید.

برنامه Fake Email Generator

حالا شما می‌توانید با استفاده از آدرس از Fake Mail Generator از هر وب‌سایت، برنامه، یا سرویس آنلاین دلخواه خود استفاده کنید. هر پست الکترونیکی که به آدرس شما فرستاده شود، در صفحه نرم‌افزار Fake Mail Generator نشان داده خواهد شد. شما می‌توانید با لمس پست الکترونیکی، جزئیات آن را مشاهده کنید یا با لمس دکمه Reply به آن پاسخ دهید. همچنین، شما می‌توانید با لمس دکمه Compose یک پست الکترونیکی جدید بسازید و به هر آدرس دلخواه خود بفرستید.

آدرس Fake Mail Generator شما پس از گذشت ۲۴ ساعت منقضی و همراه با تمام پست‌های الکترونیک دریافت شده حذف خواهد شد. شما می‌توانید با لمس دکمه Delete آدرس و پست‌های الکترونیکی خود را قبل از این مدت حذف کنید یا با لمس دکمه Refresh آدرس جدیدی بگیرید.

برای دانلود و نصب نرم‌افزار Fake Mail Generator در سیستم یا لپتاپ، شما می‌توانید به وب‌سایت Fake Mail Generator بروید و نسخه اختصاصی سیستم‌عامل خود را دانلود و نصب کنید. همچنین برای دانلود و نصب نرم‌افزار Fake Mail Generator برای گوشی، کافیست به فروشگاه‌های دانلود اپلیکیشن مانند Google Play یا App Store بروید و نسخه مخصوص دستگاه خود را دانلود کنید.

چطور ایمیل موقت یا ایمیل فیک بسازیم؟

در این مقاله به آموزش روش‌های ساده و کاربردی، ساخت ایمیل فیک یا ایمیل موقت پرداختیم. با خواندن این مقاله می‌توانید به راحتی و با احتیاط بیشتر، از این نوع ایمیل‌ها برای امور روزانه خود استفاده کنید. البته گفتنی است که استفاده از این نوع ایمیل‌ها، هیچگاه نمی‌تواند جایگزین آدرس ایمیل عادی شما شود و شما باید برای امور رسمی یا مهم، آدرس ایمیل سنتی خود را استفاده کنید. به نظر شما چه روش‌های دیگری برای ساخت ایمیل موقت وجود دارد؟ در قسمت دیدگاه ها تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول کاربران

بهترین وبسایت‌های ساخت ایمیل موقت خارجی در سال 2024 کدامند؟

برای ساخت ایمیل موقت می‌توانید از بهترین وبسایت‌های خارجی مانند Guerrilla Mail، TrashMail، OwlyMail، EmailOneDeck، 10minutemail، TEMPAIL، Fake Mail Generator، Temp Mail، Nada Temp Mail و Gmailnator استفاده کنید.

بهترین سایت برای ساخت ایمیل موقت ایرانی کدام است؟

شما می‌توانید برای ساخت ایمیل موقت به یکی از بهترین سایت‌های ایمیل موقت ایرانی، یعنی سایت Email.ir و مهمل ایمیل راجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا