ترفند و آموزش

تغییر دادن زبان لپ تاپ با چند اقدام ساده

می‌خواهیم به سراغ آموزش نحوه تغییز زبان سیستم عامل در لپ تاپ برویم و بگوییم تغییر دادن زبان لپ تاپ به چه صورت رخ می‌دهد.

زمانی که ویندوز 10 را نصب و راه‌اندازی کنید، خواهید دید که از شما درخواست می‌کند یک زبان را به عنوان زبان سیستم تعیین کنید. در صورتی که به طور تصادفی گزینه اشتباه را انتخاب کرده باشید یا بخواهید تغییر به زبان جدیدی را انجام دهید، می‌توانید زبان کامپیوتر خود را بدون مشکل تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم روش تغییر زبان لپ تاپ را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، این اقدام را انجام دهید. فراموش نکنید که این کار نیازمند داشتن اطلاعات خاص نبوده و فقط با دنبال کردن مراحل امکان تغییر زبان لپ تاپ وجود خواهد داشت. پس با تک شات همراه باشید.

علت تغییر زبان لپ تاپ چیست؟

معمولا بسیاری از کاربران بعد از خرید لپ تاپ نیازی به تغییر زبان دستگاه خود نخواهند داشت، اما امکان دارد که شرایطی به وجود آید و کاربران مجبور به تغییر زبان ویندوز باشند. شاید یکی از اقوام یا دوستان از کشور دیگری به منزل شما تشریف بیاورد و نیازمند کار با کامپیوتر به زبان دیگری باشد. همچنین این امکان وجود دارد که شما در حال تایپ کردن یک مقاله هستید و نیاز دارید زبان دستگاه خود را به زبان موردنظرتان تغییر دهید.

در هر صورت، تغییر زبان لپ تاپ یکی از کارهایی است که پیشبینی شده و امکان دارد به دلایل گوناگون نیازمند انجام کار باشید. در صورتی که رایانه دست دوم خریداری کرده‌اید که با یک زبان دیگر راه‌اندازی شده است، می‌توانید از این روش برای تغییر زبان کامپیوتر خود استفاده کنید. با این حال، اگر کاربر اطلاعات خود را حذف نکرده است، احتمالا بهتر است ویندوز 10 را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

روش تغییر زبان لپ تاپ در ویندوز 10

تغییر زبان سیستم در ویندوز 10 کار سختی نیست. در صورتی که نمی‌توانید زبان فعلی خود را متوجه شوید، ما به شما با تهیه اسکرین شات‌های مختلف نشان خواهیم داد که از کدام بخش‌ها باید برای تغییر زبان لپ تاپ استفاده کنید. ما تغییرهای بیشتری را در ادامه پوشش خواهیم داد که شامل افزودن صفحه کلید برای یک زبان خاص یا اعمال زبان جدید برای تمام حساب‌های کاربری است.

وارد تنظیمات شده و یک زبان را اضافه کنید

برای تغییر دادن زبان لپ تاپ مراحل زیر را انجام دهید. شما باید با استفاده از کلیدهای ترکیبی Win + I تنظیمات دستگاه را بازگشایی کنید. از لیست دسته‌ها روی گزینه زمان و زبان (Time & Language) ضربه بزنید؛ این بخش، یک ساعت بوده که چند کاراکتر دیگر در بخش پایین آن قرار دارد.

روش تغییر زبان لپ تاپ در ویندوز 10

در ادامه کار باید گزینه زبان (Language) را در سمت چپ انتخاب کنید. هم اکنون باید در پایین Preferred Languages موجود در سمت راست، گزینه افزودن زبان (Add a Language) را انتخاب کنید تا امکان دنبال کردن کار فراهم شود.

تنظیم زبان در ویندوز

شما یک لیست طولانی از زبان‌های پشتیبانی شده را مشاهده خواهید کرد. تمام این زبان‌ها به عنوان زبان‌های زنده و روز دنیا به حساب می‌آیند که جمعیت زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند. در صورتی که زبان دستگاه شما متغیر بوده و امکان متوجه شدن نام زبان‌ها برایتان فراهم نیست، باید بدانید که در کنار آن‌ها علائم خاص وجود دارد و می‌توانید از قابلیت گفتار برای تشخیص زبان استفاده کنید.

در لیست اسکرول کرده و روی زبان موردنظرتان کلیک کنید. در ادامه کار باید گزینه Next را انتخاب کنید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از کادر بالای پنجره، زبان موردنظرتان را جستجو کنید. در صورتی که زبان انتخاب شده در مناطق مختلف با حالت‌های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد، توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب زبان دقت لازم را به خرج دهید.

انتخاب زبان مورد نظر در ویندوز

دانلود بسته کامل زبان

در صفحه بعد ویندوز از شما درخواست می‌کند ویژگی‌های زبان اختیاری خود را انتخاب کنید. مطمئن شوید که بسته نصب زبان را علامت زده باشید که این کار به شما اجازه می‌دهد آن را به عنوان زبان نمایش‌دهنده خود، تنظیم کنید. در صورتی که می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن آن را اعمال کنید، گزینه Set as my Windows Display Language را علامت بزنید.

تغییر دادن زبان لپ تاپ - ویندوز 10

شما باید روی گزینه نصب (Install) کلیک کرده و بدین ترتیب، ویندوز بتواند فایل‌های موردنظر برای زبان جدید را دانلود کند. پس از چند لحظه خواهید دید که زبان قابلیت استفاده خواهد داشت. در صورتی که از قبل زبان جدید را به عنوان زبان پیش فرض تنظیم نکرده‌اید، باید این کار را انجام دهید. برای تنظیم زبان دلخواه خود از فلش‌های موجود در کنار هر گزینه برای انتخاب زبان‌های برگزیده استفاده کنید.

مرحله نهایی دانلود زبان مدنظر

در نهایت برای سفارشی کردن گزینه‌های زبان، باید آن را از فهرست زبان‌های ترجیحی انتخاب کنید. همچنین امکان نصب ویژگی‌های اختیاری که در گذشته نادیده گرفته‌اید، وجود دارد.

نصب زبان مدنظر در سیستم عامل ویندوز برای لپ تاپ

روش افزودن کیبورد جدید در ویندوز 10

هنگامی که با استفاده از مراحل بالا زبان جدیدی را به ویندوز 10 اضافه کردید، یک صفحه کلید استاندارد برای زبان موردنظر اضافه می‌شود. در صورتی که می‌خواهید صفحه کلید دیگری را هم اضافه کنید، باید وارد تنظیمات شده و بعد از انتخاب زمان و زبان (Time & Language)، گزینه زبان (Language) را انتخاب کنید.

زبانی که می‌خواهید صفحه کلید جدید را برای آن اضافه کنید، انتخاب کرده و سپس گزینه‌های موردنظر را انتخاب کنید. در صفحه نمایش داده شده، باید روی گزینه افزودن کیبورد (Add a Keyboard) در بخش پایین کیبورد کلیک کنید. صفحه کلیدی را از لیست انتخاب کرده تا آن را به عنوان روش ورودی برای زبان موردنظر اضافه کنید. به عنوان مثال، در صورتی که مهاجرت کرده‌اید و قصد دارید زبان کشور موردنظرتان را اضافه کنید، این فرایند می‌تواند برای شما مفید باشد.

روش افزودن کیبورد جدید در ویندوز 10

زمانی که بیشتر از یک روش ورودی برای رایانه خود دارید، صفحه کلید فعلی را در سمت راست نوار وظیفه مشاهده خواهید کرد که در کنار زمان و تاریخ در دسترس قرار دارد. شما باید روی آن کلیک کرده یا کلیدهای ترکیبی Win + Space را فشار دهید تا بتوانید به راحتی میان زبان‌های دستگاه جابه‌جا شوید.

روش افزودن کیبورد جدید در ویندوز 10 - تغییر زبان دستگاه

تغییر تنظیمات منطقه‌ای در ویندوز 10

در صورتی که زبان سیستم خود را تغییر می‌دهید، امکان دارد ترجیح بدهید گزینه‌های منطقه‌ای را ابتدا تغییر داده و سفارشی‌سازی کنید. برای تنظیم این موارد وارد تنظیمات شده و از بخش Time & Language، وارد Region شوید.

تغییر تنظیمات منطقه‌ای در ویندوز 10

در صورتی که نقل مکان کرده‌اید، می‌توانید منطقه موردنظرتان را انتخاب کرده و بدین ترتیب از مزایای موجود استفاده کنید. این کار ممکن است باعث تغییر برخی محتواها در کادرهای ویندوز شود. برای تغییر به قالب‌بندی توصیه شده متناسب با استانداردهای منطقه‌ای، توصیه می‌کنیم کادر فرمت منطقه‌ای را تغییر دهید. شما می‌توانید به جای تغییر انواع داده‌ها، روی تغییر قالب‌های داده موجود در پایین صفحه کلیک کنید.

روش حذف زبان از ویندوز 10

در صورتی که دیگر به زبان اضافه شده در ویندوز 10 نیاز ندارید، می‌توانید زبان موردنظرتان را حذف کنید. البته شما باید حداقل یک زبان را در سیستم خود نگه داری کنید. با کلیک کردن روی گزینه زبان موجود در سمت راست قسمت پایین نوار ابزار و کلیک کردن روی تنظیمات برگزیده زبان، می‌توانید به سرعت وارد تنظیمات شده و از بخش Time & Language، گزینه Language را انتخاب کنید.

قبل از این که بخواهید یک زبان را حذف کنید، باید زبان دیگری را به عنوان زبان پیش فرض انتخاب کنید. منوی کشویی زبان نمایش ویندوز را به یک زبان دیگر تغییر دهید. در ادامه کار باید روی زبانی که می‌خواهید در فهرست زبان‌های برگزیده حذف شود، کلیک کرده و گزینه Remove را انتخاب کنید.

روش حذف زبان از ویندوز 10

زمانی که فقط یک زبان در دستگاه خود دارید، نشانگر زبان را در نوار وظیفه مشاهده نخواهید کرد.

سخن آخر

تغییر زبان ویندوز کار سختی نیست و شما می‌توانید این اقدام را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید. توجه داشته باشید که در مقاله «تغییر دادن زبان لپ تاپ» سعی شد بهترین روش‌ها برای تغییر زبان لپ تاپ را به شما آموزش دهیم تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خواسته خود دست پیدا کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − یک =

دکمه بازگشت به بالا