ترفند و آموزش

آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال او ام پی فینکس

سرویس پشت خطی می‌تواند کاربرد زیادی را به خصوص برای کسانی که زیاد با تلفن خود مکالمه می‌کنند، داشته باشد. با توجه به کاربرد بالای این سرویس تصمیم گرفتیم تا آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی را برای شما آماده کنیم. در ادامه روش فعال کردن سرویس پشت خطی را در گوشی‌های مختلف و برای اپراتورهای مختلف به شما آموزش خواهیم داد.

سرویس پشت خطی چیست؟

احتمالا با سرویس پشت خطی آشنایی داشته باشد؛ اما با مثالی ساده می‌توان به ماهیت و کاربرد آن پی برد. تصور کنید که در حال مکالمه با یکی از اعضای خانواده خود هستیم و همزمان با این اتفاق یکی از دوستان شما نیز با همان خط تماس می‌گیرد. اگر سرویس پشت خطی برای شما فعال نباشد، دوست شما با بوق اشغال مواجه شده و تماس او خاتمه پیدا خواهد کرد. اما در صورت فعال کردن سرویس پشت خطی، تماس همزمان با یک بوق به اطلاع شما رسیده و همچنین تماس شخص دیگر قطع نخواهد شد تا شما تصمیم بگیرید که کدام مکالمه را ادامه دهید.

آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی برای اندروید

آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی برای اندروید

از آنجا که روش فعالسازی سرویس پشت خطی در اندروید و آیفون متفاوت است، در ابتدا روش انجام این کار را در سیستم عامل اندروید مرور خواهیم کرد. برای فعال سازی سرویس پشت خطی در اندروید باید وارد برنامه تماس‌های خود شده و بخش مخاطبین را انتخاب کنید. سپس با لمس سه نقطه در بالای صفحه و انتخاب گزینه Settings وارد بخش تنظیمات مربوطه شود. در این بخش باید تنظیمات بیشتر یا همان More Settings را یافته و در نهایت گزینه مربوط به Call waiting را فعال کنید.

لازم به ذکر است که این تنظیمات ممکن است، بسته به نسخه اندروید دستگاه و رابط کاربری شما متفاوت باشد. اگر این تنظیمات برای شما در دسترس نبود، باید وارد تنظیمات مربوط به هر کدام از سیم کارت‌های خود شده و در ادامه نسبت به فعال کردن Call waiting اقدام کنید.

آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی برای آیفون

آموزش فعال کردن سرویس پشت خطی برای آیفون

فعال کردن سرویس پشت خطی در آیفون نیز کار بسیار ساده‌ای بوده و کمتر از یک دقیقه زمان خواهد برد. برای این منظور وارد تنظیمات گوشی خود شده و تنظیمات مربوط به تماس یا همان Phone را انتخاب کنید. در صفحه بعدی Call waiting را یافته و روی آن بزنید. در صفحه باز شده باید سیم کارت مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس Call waiting را فعال کنید تا بتوانید از سرویس پشت خطی در آیفون استفاده کنید.

فعال کردن سرویس پشت خطی برای همراه اول

پس از انجام تنظیمات مربوط به سرویس پشت خطی باید این سرویس را از طریق اپراتور خود نیز فعال کنید. اگر از مشتری همراه اول هستید، به راحتی و با شماره گیری کد دستوری #۲۴۲*۱۰* می‌توانید سرویس پشت خطی را روی سیم کارت همراه اول خود فعال کنید. البته یک راه دیگر هم برای فعال سازی سرویس پشت خطی برای همراه اول وجود دارد. برای این منظور به سادگی کد دستوری *43# را شماره گیری کنید. پس از چند ثانیه پیامی مبنی بر فعال شدن سرویس پشت خطی برای شما به نمایش در خواهد آمد.

فعال کردن سرویس پشت خطی برای ایرانسل و رایتل

بر خلاف اپراتور همراه اول، برای فعال سازی سرویس پشت خطی در ایرانسل و رایتل نیاز به گرفتن هیچ شماره‌ای نداشته و صرفا انجام تنظیمات روی گوشی برای استفاده از این سرویس کافی خواهد بود. نحوه انجام این کار در اندروید و آیفون را کمی بالاتر آموزش دادیم.

فعال کردن سرویس پشت خطی برای تلفن ثابت و گوشی‌های دکمه‌ای

اگر قصد فعال سازی سرویس پشت خطی برای تلفن‌های ثابت یا گوشی‌های ساده دکمه‌ای را دارید، باید کد دستوری *۴۳# را شماره گیری کنید. با اجرای این کد سرویس پشت خطی برای شما فعال شده و دیگر نیازی به انجام تنظیمات اضافه ندارید.

غیر فعال کردن سرویس پشت خطی

با تکرار مراحلی که برای فعال سازی سرویس پشت خطی انجام دادید، می‌توانید نسبت به غیر فعال کردن آن نیز اقدام کنید. لازم به ذکر است که در این صورت باید تیک‌های مربوط به Call Waiting را غیر فعال کنید.

آموزش فعال سازی سرویس کنفرانس تلفنی رایتل

سرویس کنفرانس تلفنی یکی از قابلیت‌هایی است که تنها اپراتور رایتل آن را به مشترکین خود ارائه می‌کند. با استفاده از این سرویس می‌توانید به صورت همزمان با 4 فرد دیگر مکالمه کنید. این سرویس به صورت پیشفرض برای تمامی مشترکین رایتل فعال است؛ اما برای استفاده از آن باید گوشی شما از قابلیت کنفرانس صوتی پشتیبانی کند. لازم به ذکر است که هزینه‌های کنفرانس صوتی معادل تماس عادی و بر عهده تماس گیرنده خواهد بود. مراحل برقراری کنفرانس تلفنی رایتل به شرح زیر است:

  • تماس با نفر اول
  • افزودن تماس دوم (پس از برقراری تماس، نفر اول در حالت Hold قرار می‌گيرد.)
  • پس از برقراری تماس، نفر دوم به کنفرانس Merge می‌شود.
  • تا 5 نفر می توانند به طريق فوق به کنفرانس اضافه شوند.

سخن آخر

تا اینجا به آموزش نحوه فعال کردن سرویس پشت خطی در اپراتور و سیستم عامل‌های مختلف پرداختیم. نحوه انجام این کار در هر بخش بسیار ساده بوده و با انجام آن دیگر نیازی به نگرانی از بابت از دست رفتن تماس‌های خود نداشته و به راحتی از تماس‌های همزمان مطلع خواهید شد.

آرمین باقری

"The human body is supposed to be 70 percent water. I consider myself 70 percent film."

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =

دکمه بازگشت به بالا