ترفند و آموزش

راهنمای کامل گرفتن اسکرین شات در گوشی سامسونگ

در این مقاله به راهنمای کامل گرفتن اسکرین شات در گوشی سامسونگ پرداختیم تا با بررسی روش های موجود بهترین روش اسکرین شات را انتخاب کنید

اسکرین شات یکی از امکانات کاربردی محسوب می‌شود که با پیشرفت تکنولوژی، هر گوشی هوشمندی در بازار از آن برخوردار است. نکته قابل توجه در خصوص این قابلیت کاربردی گوشی‌های هوشمند، در نحوه گرفتن اسکرین شات خلاصه می‌شود. در مقاله حاضر قصد داریم تا نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی سامسونگ را بررسی کنیم.

آموزش اسکرین شات در گوشی سامسونگ

افراد برای ثبت و دقیق بودن اطلاعات با جزئیات بیشتر در گوشی سامسونگ خود از اسکرین شات استفاده می‌کنند. به طور کلی در انواع مختلف مدل گوشی‌های سامسونگ طریقه اسکرین شات گرفتن متفاوت است. به همین دلیل در ادامه مطلب، گرفتن اسکرین شات در انواع گوشی سامسونگ را بررسی خواهیم کرد.

برای گوشی های سامسونگ گلکسی حداقل 5 روش اسکرین شات طراحی شده است. برای یادگیری قبل از هرچیز لازم است که مدل گوشی خود را بدانید.

نحوه اسکرین شات در گوشی های پرچمدار سامسونگ

این روش‌ها معمولاً در گوشی‌های سامسونگ سری جدید مانند سری اس 22، اس 21، نوت 10 و مدل‌های جدید سامسونگ وجود دارد و  نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر کمی متفاوت است.

توجه داشته باشید در گوشی های سامسونگ مانند دیگر گوشی های اندرویدی از سایر برندهای دیگر می‌توانید از دکمه‌های جانبی کنار گوشی برای گرفتن اسکرین شات بهره بگیرید.

آموزش اسکرین شات از طریق دکمه در سامسونگ

برای اسکرین شات لازم است کلیدهای پاور و وسط یا هوم را به طور همزمان فشار داده و بعد از اینکه صفحه نمایش یک چشمک زد دکمه ها را رها کنید. جالب است بدانید گرفتن اسکرین شات به این روش سریع‌ترین و بهترین روش اسکرین شات از محتوای تصویری، ویدیویی و متنی در گوشی‌های سامسونگ و سایر گوشی‌‌های اندرویدی کاربرد دارد.

نحوه اسکرین شات در گوشی سامسونگ از طریق تنظیمات

توجه داشته باشید در گوشی های سامسونگ اگر طراحی متفاوتی وجود دارد و به دکمه ها کناری دسترسی ندارید می‌توانید از لبه دست به عنوان محرک حرکتی برای اسکرین شات سامسونگ استفاده کنید ولی توجه کنید که اگر گوشی شما در سطح صاف مانند میز باشد این روش جواب می‌دهد. برای این کار لازم است تغییراتی در تنظیمات گوشی سامسونگ خود به وجود بیاورید. ابتدا به تنظیمات گوشی سامسونگ خود وارد شوید و برای روشن کردن قابلیت استفاده از لبه دست برای گرفتن اسکرین شات از مراحل پیش‌رو پیروی کنید.

آموزش اسکرین شات در گوشی سامسونگ

بعد از اینکه setting گوشی خود را باز کردید؛ به بخش advanced features بروید. سپس گزینه motion and gestures را انتخاب کنید. در ادامه تکمیل فرایند لازم است بخش palm swipe to capture را روشن کنید. در نهایت وقتی این گزینه فعال شد، اگر لبه دست خود را روی صفحه‌ای که می‌خواهید اسکرین شات گرفته شود بکشید این کار به سرعت صورت می‌پذیرد.

آموزش اسکرین شات در سامسونگ از طریق تنظیمات

اسکرین شات در گوشی سامسونگ از طریق دستیار صوتی

اگر دستیار صوتی گوشی سامسونگ شما در قابلیت اسکرین شات فعال شده باشد یا گوشی شما دارای گزینه مربوطه باشد شما می‌توانید به سادگی از این روش اسکرین شات استفاده کنید. در مواقعی که نمی‌توانید با گوشی خود کار کنید این روش کاربرد دارد. برای استفاده از این روش ابتدا پیکسبی گوشی را فعال کنید سپس به محتوایی که می‌خواهید از آن اسکرین شات بگیرید وارد شوید. به منظور پیدا کردن دستیار صوتی گوشی دکمه کناری دستگاه را فشار دهید و عبارت hi bixby را تکرار کنید. پس از اینکار عبارت take a screenshot را بگویید.

آموزش اسکرین شات از طریق Bixby

گرفتن اسکرین شات سامسونگ از طریق گوگل اسپسنت

شما می‌توانید همچنین از گوگل اسپسنت هم برای اسکرین گرفتن استفاده کنید. اگر از بیکسبی استفاده نمی‌کنید گوگل اسیتنت یک جایگزین عالی خواهد بود. کار با اسیتنت بسیار ساده است و تنها نیاز دارید به محتوایی که می‌خواهید از آن اسکرین شات بگیرید رفته و به جای گفتن Hi Bixby عبارت hey google را با صدایی رسا بازگو کنید. پس از آن می‌بایست عبارت take a screen shot را بگویید. اگر بخواهید می‌توانید دستور خود را تایپ کنید؛ اما این روش نسبت به روش‌های دیگر کارایی کمتری داشته و بسیار وقت‌گیر است.

آموزش گرفتن اسکرین شات از طریق گوگل اسپسنت

گرفتن اسکرین شات سامسونگ از طریق SPen

این روش برای برخی از گوشی های ساخت کمپانی سامسونگ که دارای قلم اس پن هستند راهکار مناسبی به حساب می‌آید. کاربرانی که گوشی های گلکسی اس 21 و اولترا گلکسی اس 22 دارند نیز می‌توانند از طریق قلم اس پن و با این روش برای گرفتن اسکرین شات اقدام کنند.

گرفتن اسکرین شات سامسونگ از طریق SPenابتدا لازم است به محتوایی که قصد دارید از آن اسکرین شات بگیرد رفته و قلم اس پی خود را روی گوشی‌تان قرار دهید تا گزینه air command در دسترس شما قرار بگیرد. سپس روی smart select بزنید و آیکون مستطیل را انتخاب کنید. در اینجا لازم است قلم اس پی را روی محلی که می‌خواهید اسکرین شات بگیرید بکشید و در نهایت گزینه save را انتخاب کنید.

استفاده از حالت scroll capture برای گرفتن اسکرین شات در سامسونگ

گاهی اوقات پیش‌ می‌آید که نیاز دارید از یک صفحه کامل اسکرین شات بگیرید. به طور معمول در این مواقع باید چندین عکس را از یک صفحه بگیریم تا اطلاعات را به صورت کامل در اختیار داشته باشیم. اما با استفاده از قابلیت scroll capture در گوشی سامسونگ شما می‌توانید از کل صفحه، اسکرین شات بگیرد و با این کار علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می‌کنید تعداد اسکرین شات های شما نیز کاهش می‌یابد.

برای گرفتن اسکرین شات از طریق scroll capture اول از همه تولبار اسکرین شات را فعال کرده و به سمت پایین بکشید. سپس وارد setting شوید و به advanced capture بروید. در مرحله بعد screen shot یا screen recorder را انتخاب کرده و گزینه screen toolbar را بزنید. لازم است با یکی از گزینه های بالا یک اسکرین شات بگیرید. در ادامه روی گزینه scrool capture بزنید این گزینه از دو فلش رو به پایین تشکیل شده و لازم است کمی صبر کنید تا گوشی شما فرایند را تکمیل کرده و اسکرین شات بگیرید.

استفاده از حالت scroll capture برای گرفتن اسکرین شات در سامسونگ

برای گرفتن اسکرین شات در گوشی سامسونگ چه کار باید کرد؟

روش‌های بسیاری برای گرفتن اسکرین شات در گوشی های سامسونگ وجود دارد. ما سعی کردیم ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌های موجود را بررسی کنیم تا به راحتی بتوانید در گوشی های سامسونگ از هر صفحه‌ای که مدنظرتان است در کمترین زمان اسکرین بگیرید. اگر شما هم کاربر یکی از گوشی‌های سامسونگ هستید و از روی تجربه شخصی خود روش دیگری برای گرفتن اسکرین شات استفاده می‌کنید؛ آن را با ما در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

پرسش‌های متداول کاربران

چطور در گوشی های سامسونگ اسکرین شات بگیریم؟

شما می‌توانید با توجه به مدل گوشی خود انواع مختلف روش های گرفتن اسکرین شات که در مقاله فوق به آن اشاره کردیم را استفاده کنید تا در نهایت سریع‌ترین و بهترین مسیر برای اسکرین شات گرفتن گوشی خود را دریابید.

چطور یک اسکرین شات را ادیت کنیم؟

ابتدا لازم است با یکی از روش های آموزش داده شده، اسکرین شات بگیرید. سپس وقتی تولبار اسکرین شات را مشاهده کردید؛ روی گزینه crop بزنید سپس قسمت مورد نظرتان که می‌خواهید برش بزنید را انتخاب کنید. البته جالب است بدانید که می‌توانید روی آن تصویر متن مورد نظر خود را نیز اضافه کنید. در انتها دکمه یا نماد download را بزنید تا اسکرین شات شما با تغییرات جدید ذخیره شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 1 =

دکمه بازگشت به بالا