سریالهنر و سینما

هرچه باید از سریال The Walking Dead: The Ones Who Live بدانید

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال او ام پی فینکس

دو سال پس از پایان سریال مردگان متحرک، پخش اسپین آف دیگری از این اثر یعنی سریال The Walking Dead: The Ones Who Live آغاز شده است. تمرکز اصلی این سریال روی رابطه ریک و میشون بوده و در کنار آن به برخی از مهم‌ترین سوالات و ابهامات طرفداران جهان مردگان متحرک پاسخ خواهد داد. از آنجا که این اثر با استقبال خیلی خوبی همراه بوده و نوید بازگشت قدرتمند این سری را می‌دهد، تصمیم گرفتیم تا به هرچه باید از سریال The Walking Dead: The Ones Who Live بدانید، بپردازیم. اگر قصد تماشای این سریال را دارید و می‌خواهید در جریان وقایع قبل از سریال و داستان این اثر قرار بگیرید، این مقاله برای شماست.

مروری کوتاه بر تاریخچه سریال مردگان متحرک و اسپین‌آف‌های آن

سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

سریال مردگان متحرک کار خود را از سال 2010 در شبکه AMC آغاز و تبدیل به یکی از پرطرفدارترین آثار تلویزیونی در آن سال‌ها شد. این محبوبیت بالا سبب ساخت اسپین‌آف‌های متعدد از این مجموعه گشت که از جمله آنها می‌توان به Fear the Walking Dead و The Walking Dead: World Beyond اشاره کرد. با این حال، محبوبیت این مجموعه رفته رفته با کاهش قابل توجهی همراه شد و عده قابل توجهی از طرفداران بیخیال تماشای ادامه ماجراهای این مجموعه شدند.

دلیل اصلی این اتفاق کاهش کیفی سریال به خصوص از منظر داستانی بود که مردگان متحرک و اسپین‌آف‌های آن را تبدیل به مجموعه‌ای حوصله سر بر و بی هدف کرده بود. خوشبختانه این روند با تغییر همراه شد و فصل پایانی سریال مردگان متحرک کمی امید را در دل طرفداران این سریال زنده کرد. پس از پایان سریال دو اسپین‌آف دیگر نیز ساخته و پخش شدند که از کیفیت قابل توجهی برخوردار بوده و به تا حد خوبی نام این فرنچایز را دوباره بر سر زبان‌ها انداختند.

اولین آنها سریال The Walking Dead: Dead City بود که داستان آن روی سفر مگی (با بازی لورن کوهن) و نیگان (با بازی جفری دین مورگان) به منهتن نیویورک تمرکز داشت. دومین اسپین‌آفی که پس از پایان مردگان متحرک پخش شد، سریال The Walking Dead: Daryl Dixon بود که محوریت داستان آن روی شخصیت دوست داشتنی دریل دیکسون با بازی فوق العاده نورمن ریداس بود.

موفقیت این دو مجموعه طرفداران را برای تماشای سریال The Walking Dead: The Ones Who Live آماده کرد که تا اینجای کار در جلب نظر مخاطبین موفق عمل کرده است. با توجه به این موفقیت در ادامه وقایع قبل از شروع این سریال را مرور کرده و داستان آن را توضیح خواهیم داد تا آمادگی و دلایل بیشتری برای تماشای سریال داشته باشید.

مروری بر وقایع قبل از شروع سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

لازم به ذکر است که این قسمت از مقاله مهم‌ترین بخش‌ها از داستان سه فصل آخر سریال مردگان متحرک و سریال The Walking Dead: Daryl Dixon را لو خواهد داد و اگر آنها را تماشا نکرده‌اید، پیشنهاد ما تماشای این دو سریال قبل از شروع سریال جدید است که این کار قطعا خالی از لطف نخواهد بود.

تقابل ریک گرایمز و نیگان یکی از مهم‌ترین وقایع سریال مردگان متحرک بود؛ نبردی که ریک از آن برنده بیرون آمد و البته خبری از مرگ نیگان نبود. زنده ماندن نیگان و عدم کشته شدن آن به دست ریک باعث اختلافات فراوانی بین شخصیت‌های مهم سریال از جمله مگی با دیگران شد و اتحاد آنها را خدشه دار کرد. در قسمت‌های پایانی سریال و حدود یک و نیم سال پس از پایان جنگ بین گروه‌ها، ریک موفق شد تا گروه‌های مختلف از جمله Hilltop و Sanctuary را به همکاری با یکدیگر کشانده و در نهایت یک پل مهم توسط آنها ساخته شود؛ پلی که در قسمت پنج از فصل نهم یعنی What Comes After با شلیک ریک به دینامیت‌ها برای جلوگیری از پیشروی واکرها نابود شد. انفجار حاصل از این شلیک باعث زخمی شدن ریک شد اما بسیاری از شخصیت‌ها تصور کردند که ریک جان خود را بر اثر آن از دست داده است.

همانطور که احتمالا می‌دانید، جیدیس پس از این اتفاق با خبر کردن Civic Republic Military، ریک گرایمز را با هلی کوپتر از آن منطقه خارج می‌کند. پس از این اتفاق تقریبا کار ریک گرایمز با داستان سریال مردگان متحرک به اتمام رسید و تا چند سال پس از وقوع آن نیز خبری از حضور ریک در داستان نیست. البته این غیبت با پیدا شدن برخی از وسایل ریک و یک گوشی قدیمی که روی آن عکس میشون و جودیت نقش بسته، به پایان نزدیک شده است. پیدا شدن این موارد امید را در دل میشون و دیگر شخصیت‌ها از جمله دریل زنده کرده و آنها را رهسپار یافتن ریک می‌کند.

داستان سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

پس از مرور وقایع قبل از شروع سریال The Walking Dead: The Ones Who Live، حال نوبت به داستان و وقایع این سریال جدید رسیده است. همانطور که اشاره کردیم، تمرکز اصلی داستان روی تلاش‌های میشون برای یافتن ریک گرایمز است. ریک در طول این سال‌ها چندین بار برای فرار از دست گروه CMR (مخفف Civic Republic Military) تلاش کرده است که تمامی آنها بی فایده از آب درآمده‌اند. ریک بالاخره دست از این تلاش‌های نافرجام برداشته و به عضوی از گروه CRM بدل شده و چند سالی از زندگی خود را صرف شرکت در عملیات‌های این گروه بزرگ کرده است.

انتظار می‌رود که سریال «مردگان متحرک: آن‌ها که زده ماندند» دربردارنده پاسخ سوالات بسیار مهمی که در ذهن طرفداران مجموعه شکل گرفته باشد و بسیاری از ابهاتام را روشن کند که همین موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل تماشای آن است. بازخوردهای اولیه نسبت به سه قسمتی که تاکنون از سریال پخش شده نیز بسیار خوب بوده و وعده بازگشت ریک گرایمز و مجموعه مردگان متحرک را با خود به همراه دارد.

بازیگران سریال مردگان متحرک: آن‌هایی که زنده‌اند چه کسانی هستند؟

سریال مردگان متحرک: آن‌هایی که زنده‌اند

بازیگران نقش‌های اصلی سریال مردگان متحرک: آن‌هایی که زنده‌اند، همان ستارگان آشنای این مجموعه هستند. اندرو لینکولن «Andrew Lincoln» در نقش ریک گرایمز، دانای گوریرا «Danai Gurira» در نقش میشون دوست داشتنی، پولیانا مکینتاش «Pollyanna McIntosh» در نقش جیدیس و تری اوکوئین «Terry O’Quinn» در نقش بیل از جمله مهم‌ترین بازیگران سریال The Walking Dead: The Ones Who Live به شمار می‌روند.

تاریخ پخش سریال The Walking Dead: The Ones Who Live

پخش سریال The Walking Dead: The Ones Who Live از تاریخ 6 اسفند  1402 (مصادف با 25 فوریه 2024) آغاز شده و در زمان نگارش این مقاله سه قسمت از آن پخش شده است. فصل اول این اثر در مجموع 6 قسمت داشته که آخرین آن‌ها در تاریخ 12 فروردین 1403 (مصادف با 31 مارس 2024) پخش خواهد شد.

آیا فصل دوم سریال مردگان متحرک: آن‌هایی که زنده‌اند ساخته خواهد شد؟

سریال مردگان متحرک: آن‌هایی که زنده‌اند

سریال مردگان متحرک: The Ones Who Live یک مینی سریال 6 قسمتی بوده و هنوز برنامه‌ای برای ساخت فصل دوم آن از سوی شبکه AMC وجود ندارد. با این حال و با توجه به پتانسیل بالا برای ادامه یافتن داستان، ساخت فصل دوم این اثر دور از انتظار نیست.

سخن آخر

تا اینجا هرچه باید از سریال مردگان متحرک: The Ones Who Live بدانید را در اختیار شما قرار دادیم. این سریال تاکنون در جلب نظر طرفداران موفق بوده و نوید اوج گرفتن دوباره این مجموعه دوست داشتنی را می‌دهد. جالب است بدانید که میانگین نمرات این سریال در حال حاضر در وب‌سایت IMDB برابر 8.9 است. نظر شما در مورد سریال The Walking Dead: The Ones Who Live چیست؟ آیا شما قصد تماشای آن را دارید؟ به نظر شما این سریال می‌تواند این مجموعه را به روزهای اوج خود بازگرداند؟ فراموش نکنید که نظرات و سوالات خود پیرامون سریال جدید جهان مردگان متحرک را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت تک شات به اشتراک بگذارید.

آرمین باقری

"The human body is supposed to be 70 percent water. I consider myself 70 percent film."

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا