سریالهنر و سینما

خلاصه داستان سریال The Boys

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال او ام پی فینکس

سریال The Boys یکی از بهترین سریال‌های ابرقهرمانی چند سال اخیر است که بخاطر خشونت بی‌پرده، مباحث سیاسی، طنز سیاه و همینطور شخصیت‌پردازی فوق‌العاده، توانسته است طرفداران خاص خود را پیدا کند. از آنجایی که فصل چهارم این سریال آغاز شده است، فرصت خوبی است که نگاهی داشته باشیم به خلاصه داستان فصل‌های گذشته سریال The Boys. در ادامه نگاهی گذرا به اتفاقات مهم سه فصل گذشته خواهیم انداخت تا قبل از شروع فصل چهارم، آمادگی لازم را داشته باشیم. با تک‌شات همراه باشید.

به‌صورت کلی، داستان سریال The Boys درباره تقابل یک گروه ابرقهرمانی بنام Seven با گروه The Boys است که بیشتر از اینکه این گروه ابرقهرمانی به‌دنبال نجات مردم باشند، مشغول ساخت فیلم، تبلیغات و همسو شدن با سیاست‌مداران هستند. این سریال بر اساس کمیک‌های The Boys، نوشته گارث انیس و دارِک رابرتسون ساخته شده است. در عین حال که داستان این سریال، ابرقهرمانان کمیک‌های دیگر را به تمسخر می‌گیرد، سیاست‌های آمریکا و همچنین مردم آمریکا که این سیاست‌مداران را به مثابه قدیس می‌پرستند نقد می‌کند. در ادامه سراغ خلاصه داستان فصل اول این سریال می‌رویم.

خلاصه داستان فصل اول سریال The Boys

خلاصه داستان فصل اول سریال The Boys

فصل اول سریال فوق‌العاده The Boys از جایی شروع می‌شود که یکی از ابرقهرمانان گروه هفت بنام A-Train، نامزدِ هیویی (Hughie) را اشتباها به‌قتل می‌رساند. پس از اینکه وکلای این ابرقهرمان در راضی کردن هیویی برای قبول کردن مقدار پول و رها کردن ماجرا شکست می‌خورند، بیلی بوچر با او تماس می‌گیرد تا باهم این ابرقهرمانان را از پا درآورند. در نتیجه آن، هیویی قبول می‌کند تا به‌صورت دروغین این پول را قبول کند تا در نتیجه آن یک دستگاه جاسوسی را در برج هفت (Seven Tower) کار بگذارد. اما یکی دیگر از ابرقهرمانان این گروه، Translucent متوجه شده و در نتیجه با هیویی درگیر می‌شود که در درنهایت با کمک بوچر، او را دستگیر می‌کنند.

در عین حال، یک ابرقهرمان جدید بنام استارلایت (Starlight) به گروه هفت ملحق می‌شود و تازه می‌فهمد که چقدر فساد در بین ابرقهرمانان وجود دارد. در ادامه هیویی با همکار قدیمی بوچر یعنی فرنچی (Frenchie) آشنا می‌شود که به آن‌ها کمک می‌کند تا Translucent را از بین ببرند. اما قبل از کشتن او، این ابرقهرمان به آن‌ها می‌گوید که A-Train قبل از کشتن نامزد هیویی، پیش دوست خودش، پاپ‌کلاو بوده است. از سوی دیگر، رئیس کمپانی Vought، صاحب تمام این ابرقهرمانان با دولت آمریکا قرارداد امضا می‌‌کند تا از ابرقهرمانان او در مسائل نظامیی نیز استفاده کند.

بوچر برای جاسوسی کردن روی پاپ‌کلاو، از دوست قدیمی خود MM کمک می‌گیرد که در نتیجه آن راز قدرت ابرقهرمانان را کشف می‌کنند که تمام آن‌ها از موادی بنام Compound V استفاده می‌کنند تا قدرت‌های خود را نگه دارند. بوچر قصد دارد این راز را افشا کند اما نیاز به مدرکی دارد که همان Compound V باشد. بوچر و MM تصمیم می‌گیرند که از پاپ‌کلاو اخاذی کنند تا بتوانند Compound V را به دست آورد. در نتیجه آن، بوچر و فرنچی با یک گروه خلافکاری ژاپنی مواجه می‌شوند که در نتیجه آن با شخصیت The Female یا همان کیمیکو آشنا می‌شوند.

خلاصه داستان سریال The Boys

از سوی دیگر، هوملندر و Queen Maeve باید یک هواپیمای ربوده شده را نجات دهند، اما هوملندر اشتباها باعث سقوط آن می‌شوند. اما با سیاست‌های درست، کاری می‌کند که تصمیم همکاری دولت آمریکا در مسائل نظامی با ابرقهرمانان را تصمیمی درست نشان دهد. از سوی دیگر ، بوچر و MM با اطلاعات جدید متوجه می‌شوند که کمپانی Vought مواد Compound V را از دوران نوزادی روی این ابرقهرمانان تزریق می‌کردند. در همین حال، هیویی و استارلایت باهم دوست می‌شوند.

پس از افشاگری که مربوط به شخصیت Deep صورت گرفت، این شخصیت به‌صورت موقت از تیم Seven حذف شد. در ادامه بیلی بوچر افشا می‌کند هوملندر به خانم او هنگامیکه برای Vought کار می‌کرد، تجاوز کرده و پس از آن ناپدید شده است. پس از اینکه رابط بوچر می‌فهمد او قصد جان هوملندر را کرده است، بیخیال معامله می‌شود و پس از آن، هوملندر نیز متوجه حضور The Boys شده و شروع به تعقیب آن‌ها می‌کند. در ادامه بوچر با یکی از دانشمندان Vought بنام جونا ویگلبام ملاقات می‌کند که به او می‌گوید خانم او قبل از اینکه ناپدید شود، حامله بوده است.

پس از افشار شدن Compound V، پنتاگن کاری می‌کند که مردم جهان از وجود آن مطلع شوند به‌شرطی که دولت آمریکا روی ساخت و تولید آن نظارت داشته باشد و همچنین گروه The Boys را به‌عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند. A-Train در لابلای این اتفاقات در اثر استفاده بیش از حد Compound V، دچار نارسایی قلبی می‌شود و برای مدتی از فعالیت باز می‌ماند. در نهایت بوچر رئیس Vought، یعنی استیل‌ویل را گروگان می‌گیرد تا هوملندر را تهدید کند، اما هوملندر شخصا استیل‌ویل را از بین می‌برد تا به بوچر بفهماند که این چیزها روی او تاثیری ندارد. در نهایت، بوچر متوجه می‌شود که همسر او، بِکا زنده و در خانه‌ای دور از شهر مشغول زندگی با پسر هوملندر بوده است.

خلاصه داستان فصل دوم سریال The Boys

خلاصه فصل دوم سریال The Boys

خلاصه داستان فصل دوم سریال The Boys را از جایی شروع می‌کنیم که بیلی بوچر به‌عنوان قاتل استیل‌ویل در رسانه‌ها معرفی می‌شود، تمام اعضای The Boys مجبور می‌شوند برای مدتی زندگی مخفی را پیش ببرند. فرنچی تصمیم می‌گیرد که دوباره با بوچر تماس بگیرد و آن‌ها را راهنمایی کند و در عین حال، هیویی و استارلایت یکی از افراد آزمایشگاه Vought را راضی می‌کنند تا نمونه‌ای از Compound V را برای آن‌ها بدزدد. پس از مرگ استیل‌ویل، رئیس جدید این شرکت، استن ادگار (Stan Edgar) وارد ماجرا می‌شود که هوملندر از اینکه نمی‌تواند او را تهدید کند عصبی می‌شود.

بوچر در ادامه با کلونل گریس ملوری (Grace Mallory) به توافق می‌رسد تا در عوض اطلاعات مربوط به بِکا، ابر تروریست که در شهر آزاد شده است را دستگیر کند که در نهایت او برادر شخصیت کیمیکو یا همان Female از آب در می‌آید. هوملندر از سوی دیگر تلاش می‌کند خود را به بکا و پسرش نزدیک‌تر کند و Queen Maeve که دوباره با نامزد خود برگشته است، هراس دارد که هوملندر او و نامزدش را بخاطر سانحه هواپیما به قتل برساند.

استارلایت اطلاعات جدیدی از Compound V را فاش می‌کند تا همه جهان از حقایق آن باخبر شوند. پس از اینکه پلیس جای ابر تروریست را پیدا می‌کند، ادگار دستور می‌دهد تا تیم Seven وارد عمل شوند و او را دستگیر کنند و در این حال با گروه Boys نیز درگیر می‌شوند. در نهایت، ابرقهرمان جدید این گروه، استورم‌فرانت، کِنجی (ابر تروریست) را از بین می‌برد که در اثر آن چندین فرد بیگناه نیز کشته می‌شود. ادگار با هشیاری بالا از این فرصت استفاده می‌کند تا نشان دهد که Compound V نیاز است تا از فاجعه‌های این چنینی جلوگیری شود و استیل‌ویل، رئیس سابق Vought را مقصر لو رفتن این دارو می‌داند.

مروری بر اتفاقات سریال The Boysدر ادامه، MM و فرنچی متوجه می‌شوند که استورم‌فرانت در دهه هفتاد میلادی با نام لیبرتی فعالیت می‌کرده اما به‌دلیل رفتارهای نژادپرستانه او را کنار گذاشتند و همه تصور می‌کردند او مرده است. پس از اینکه ویدیویی از هوملندر لو می‌رود که در آن دو شهروند عادی را از بین می‌برد، مردم علیه او اعتراض می‌کنند که در نتیجه آن استورم‌فرانت از او حمایت می‌کند. در ادامه MM، فرنچی و کیمیکو وارد یک ساختمان ممنوعه می‌شود که در آن نتایج آزمایش شکست‌ خورده Compound V را نگهداری می‌کنند. در بین این افراد، عضو سابق Seven یعنی Lamplighter نیز حضور دارد که تیم The Boys او را دستگیر می‌کنند.

بالاخهر مشخص می‌شود که Vought درحال تست کردن یک نوع جدید از این دارو است که بزرگسالان را نیز به ابرقهرمان تبدیل کند و از سوی دیگر، Maeve به ویدیویی دسترسی پیدا می‌کند که نشان می‌دهد هوملندر باعث سقوط هواپیما در فصل اول سریال بوده است و قصد دارد از آن به‌عنوان اخاذی استفاده کند. یکی از اعضای کنگره آمریکا، ویکتوریا نیومن، تصمیم می‌گیرد که شرکت Vought باید به دادگاه جواب پس بدهد. بوچر، یکی از دانشمندانی که روی داروی Compound V را راضی می‌کند که علیه Vought شهادت بدهد. در حین دادگاه، Raynor توسط شخص نامشخصی ترور می‌شود و دادگاه بی نتیجه می‌ماند. در ادامه، هوملندر به کمک استورم‌فرانت، رایان، پسر بِکا را راضی می‌کنند تا از مادر خود جدا شود.

در نهایت بوچر تصمیم می‌گیرد با هوملندر و استورم‌فرانت مقابله کند تا رایان را نجات دهد اما استورم‌فرانت به بِکا حمله می‌کند و در نتیجه آن، رایان برای اولین بار از قدرت‌های ابرقهرمانی خود استفاده می‌کند که در نتیجه آن بِکا از بین می‌رود و استورم‌فرانت نیز شدیدا مجروح می‌شود. در ادامه تصاویر و ویدیوهایی از استورم‌فرانت فاش می‌شود که نشان می‌دهد او یک نازی بوده است. در پایان فصل دوم، رایان توسط CIA نگهداری می‌شود و مشخص می‌شود که سناتور نیومن درواقع شخصی بوده است که در دادگاه، شاهد را از بین برده و در واقع دختر ادگار، رئیس Vought است.

خلاصه داستان فصل سوم سریال The Boys

خلاصه داستان فصل سوم سریال The Boys

فصل سوم سریال The Boys یک سال پس از اتفاقات فصل دوم دنبال می‌شود. ویکتوریا نیومن اداره امور ابرقهرمانان را در دست دارد که وظیفه آن‌ها کنترل قهرمانانی است که کارهای غیرقانونی انجام می‌دهند. ادگار استن، رئیس Vought، برای بهتر جلوه دادن چهره Seven، استارلایت را رهبر دوم گروه پس از هوملندر اعلام می‌کند. در عین حال، Queen Maeve برای شکست دادن هوملندر با بیلی بوچر همکاری می‌کند که در نتیجه آن به او داروی جدیدی بنام V24 را می‌دهد که مصرف‌کننده آن به‌صورت موقت قدرت‌های ابرانسانی به‌دست می‌آورد. از سوی دیگر، بوچر به‌دنبال بازمنده‌های گروه Payback می‌رود که رهبر آن‌ها قهرمانی بنام سولجر بوی بوده که در دوران جنگ‌ جهانی حکم هوملندر را داشته است.

هیویی در حین تحقیق درباره یک یتیم‌خانه ابرقهرمان متوجه می‌شود که ویکتوریا نیومن دختر ادگار استن، رئیس Vought است. از سوی دیگر، بوچر به‌دنبال ابرقهرمانان هم‌دوره سولجر بوی است که با Gunpowder آشنا می‌شود و در حین یک مبارزه، بوچر برای اولین بار از V24 استفاده می‌کند تا او را از بین ببرد. در نهایت، بوچر متوجه می‌شود که سولجر بوی در یک ماموریت در نیکاراگوئه به رهبری گریس مالوری (رئیس فعلی بوچر) کشته شده است. پس از اینکه استورم‌فرانت جان خود را می‌گیرد، هوملندر در مراسم تجلیل از او خود را ناجی بشر می‌داند و کم‌کم در مسیری قرار می‌گیرد که طرفداران او را دو دسته می‌کند.

بوچر با مالوری ملاقات می‌کند تا بیشتر درباره ماموریت شکست خورده نیکاراگوئه بداند و مشخص می‌شود که سولجر بوی در این ماموریت غیب می‌شود و از آنجایی که بدن او هیچوقت پیدا نشد، همه به این نتیجه رسیده‌اند که او مرده است. بوچر به همراه بقیه اعضای تیم The Boys به روسیه می‌روند تا مطمئن شوند که آیا سولجر بوی زنده است یا نه. بوچر با شخصی بنام لیتل نینا که رئیس سابق فرنچی بوده به‌توافق می‌رسد تا آن‌ها را در پیدا کردن سولجر بوی در روسیه کمک کند.

در روسیه، هیویی برای اولین بار از V24 برخلاف خواسته بوچر استفاده می‌کند و در نهایت متوجه می‌شوند که سولجر زنده است و این مدت در یک لابراتوار پیشرفته نگه‌داری می‌شده است. از سوی دیگر، نیومن علیه پدر خود، ادگار بر می‌خیزد و با کمک هوملندر که می‌خواهد ادگار از بین برود، او را متهم به خیانت و فساد می‌کند. استارلایت در عین حال تلاش می‌کند علیه هوملندر یک کودتا انجام دهد که شکست می‌خورد و او را تهدید می‌کند که اگر دوباره چنین کاری انجام دهد، هیویی را خواهد کشت.

هنگامیکه که گروه The Boys با سولجر بوی در روسیه مبارزه می‌کردند، کیمیکو آسیب جدی می‌بیند و در نتیجه آن قدرت‌های خود را از دست می‌دهد. پس از اینکه ادگار بخاطر فساد از سمت رئیس Vought خلع صلاحیت می‌شود، اشلی بَرِت جای او را می‌گیرد که عملا مهره دست هوملندر است. سولجر بوی بالاخره قبول می‌کند تا هوملندر را شکست بدهد به شرطی که او انتقام خود را از Crimson Countess بگیرد. این ابرقهرمان همکار نزدیک او بوده اما در نیکاراگوئه او را به روس‌ها فروخته بود.

فصل سوم سریال The Boys

پس از اینکه اعضای گروه Seven متوجه ظهور دوباره سولجر بوی می‌شود، شخصیت بلک نوآر از ترس سولجر بوی غیب می‌شود. بعدا در یک مهمانی بزرگ ابرقهرمانان مشخص می‌شود که بلک نوآر کسی بوده که آن‌ها را به روس‌ها فروخته است و در اثر خشم، سولجر بوی تمام ساختمان را نابود می‌سازد که در نتیجه آن چندین ابرقهرمان از بین می‌رود و بقیه مجروح می‌شوند. در نهایت، بوچر، هیویی و سولجر بوی مقابل هوملندر می‌ایستند اما در لحظه آخر، هوملندر قبل از شکست خوردن، فرار می‌کند. پس از این حادثه، استارلایت در صفحه انستاگرام خود اعلام می‌کند که دیگر عضو Seven نیست و دیگر با Vought همکاری نخواهد کرد.

در ادامه خللاصه داستان سریال The Boys، فرنچی مجبور می‌شوند داروی Compound V را به کیمیکو تزریق کند تا دوباره قدرت‌های خود را به‌دست آورد. در ادامه هوملندر تصمیم می‌گیرد استارلایت را تهدید کند اما استارلایت تمام صحبت‌های او را به‌صورت زنده در اینستاگرام پخش می‌کند و همه دنیا متوجه جنایات او می‌شوند. در ادامه استارلایت متوجه می‌شوند که استفاده از V24 پس از چند بار، مصرف‌کننده آن را می‌کشد و به بوچر خبر می‌دهد. در ادامه هوملندر و سولجر بوی باهم مقابل می‌شوند که در نتیجه آن سولجر بوی می‌گوید پدر هوملندر است.

در اپیزود پایانی، یک مبارزه بزرگ بین هوملندر، سولجر بوی، Queen Maeve، استارلایت و هیویی رخ می‌دهد که در بین آن‌ها، رایان نیز حضور دارد. در این لحظه، رایان تصمیم می‌گیرد از هوملندر حمایت کند که در نتیجه آن، سولجر بوی به او نیز حمله می‌کند. بالاخره، بوچر با کمک استارلایت و Queen Maeve سولجر بوی را متوقف می‌کنند اما هوملندر بار دیگر با رایان فرار می‌کند. در ادامه مشخص می‌شود که بوچر بخاطر استفاده بیش از حد از داروی V24 مدت زمان زیادی زنده نخواهد ماند و Queen Maeve نیز قدرت‌های خود را از دست داده است. Maeve از این فرصت استفاده می‌کند و اعلام می‌کنند که او در مبارزه با سولجر بوی مرده است و تصمیم می‌گیرد که یک زندگی آرام را کنار نامزد خود تجربه کند. در پایان فصل سوم، هوملندر پسر خود، رایان را به دنیا معرفی می‌کند که یکی از افراد حاضر در صحنه میوه‌ای را به سمت او پرتاب می‌کند. هوملندر از شدت خشم او را در جا می‌کشد ولی برخلاف توقعاتش، مردم از او حمایت می‌کنند و فصل سوم به پایان می‌رسد.

مسعود کاظمی

هدف هنر رهاسازی لحظه‌ای آدرنالین نیست؛ بلکه خلق آرامش و شگفتی تدریجی و مادام‌العمر است. - گلن گولد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا