ترفند و آموزش

هایلایت اینستاگرام چیست و چگونه کاور هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال او ام پی فینکس

با رونق فعالیت کاربران در اینستاگرام کمپانی متا تصمیم گرفت که امکان هایلایت اینستاگرام را به اپلیکیشن خود اضافه کند.در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که هایلایت اینستاگرام چیست و چگونه کاور هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم تا کاربران صفحه شما راحت‌تر بتوانند از محتوا و هایلایت اینستاگرام شما استفاده کنند.

هايلايت اينستاگرام چیست

هایلایت اینستاگرام چیست

با ورود به پروفایل برخی از کاربران اینستاگرامتان ممکن است دایره‌هایی را مشاهده کنید که در آن‌ها استوری‌های مختلف قرار گرفته است. به این دایره‌ها هایلایت اینستاگرام می‌گویند.

هایلایت اینستاگرام به استوری‌ یا مجموعه استوری‌هایی گفته می‌شود که کاربرقصد دارد آن‌ها را برای همیشه در پروفایلش برای کاربران قابل نمایش باشد. با فعال کردن هایلایت اینستاگرام اگر یک استوری را به صورت هایلایت اینستاگرام در بیاورید، می‌توانید آن استوری را حتی بعد از ۲۴ ساعت هم همچنان مشاهده کنید. جالب است بدانید علاوه بر مشاهده استوری پس از یک روز می‌توانید زمانی که وارد هایلایت اینستاگرام شوید مانند سایر استوری‌ها، آن‌‌ها را لایک کنید و حتی برای آن‌ها کامنت بگذارید. اگر می‌خواهید بدانید که درست کردن هایلایت اینستاگرام چگونه است، در ادامه مقاله همراه تک‌ شات باشید.

نکته قابل توجه در مورد هایلایت اینستاگرام این است که؛ هایلایت اینستاگرام محدودیت‌‌هایی نیز برای گاربران خود در نظر گرفته است مانند محدودیت عدم ظرفیت قرار دادن بیش از ۱۰۰ عکس یا ویدیو در هر هایلایت. با این وجود شما اگر عکس و فیلم‌های زیادی دارید و یا بلاگر هستید می‌توانید هر چندتا که بخواهید هایلایت درست کنید.

آموزش ساخت هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست

برای درست کردن هایلایت اینستاگرام نیاز به ثبت‌نام یا وارد کردن ایمیل و از این قیل کار‌ها ندارید. کافیست در ابتدا از پروفایل خودتان وارد قسمت Menu شوید که در لبه سمت راست بالا قرار گرفته است. سپس وارد Settings شوید و در ادامه وارد Privacy شده، حال Sotry را انتخاب کنید. در این قسمت لازم است به سمت پایین صفحه را اسکرول کنید تا بتوانید گزینه Save Story to Archive را فعال کنید.

وقتی آرشیو استوری‌ها را فعال کردید، می‌توانید برای خودتان هایلایت درست کنید. در ادامه به آموزش اضافه کردن استوری‌ها به هایلایت اینستاگرام خواهیم پرداخت. برای افزودن استوری های پیشین به هایلایت جدید در ابتدا باید استوری اینستاگرام را باز کرده سپس روی آیکون Highlight ضربه بزنید. در این قسمت می توانید از گزینه Add to Highlights استفاده کنید و سپس روی New بزنید. برای هایلایت خودتان اسمی انتخاب کنید و حتی می‌توانید کاور به صورت تصویری انتخاب کنید. در آخر نیز روی Add ضربه بزنید و Done را انتخاب کنید.

اگر قصد دارید با استفاده از استوری‌هایی که قبلا گذاشته‌اید، هایلایت درست کنید باید از فرایند پیش‌رو اقدام کنید.
ابتدا از روی پروفایل خودتان روی New ضربه بزنید. در ادامه می‌توانید تمامی استوری‌هایی که قبلا منتشر کرده‌اید را مشاهده کنید واستوری‌ دلخواه‌تان را انتخاب کنید تا به هایلایت اضافه شوند. دوباره می‌توانید اسم هایلایت خودتان را انتخاب کنید و تصویر کاور آن را هم تغییر دهید.

سپس روی Add و در نهایت روی Done ضربه بزنید. با تکمیل این فرایند اولین هایلایت اینستاگرام ساخته می‌شود.
اگر بخواهید یک استوری در هایلایت را به کلی حذف کنید؛ ابتدا استوری مورد نظر را از قسمت هایلایت‌ها انتخاب کرده از گوشه سمت راست صفحه گزینه More را بزنید سپس از منو، گزینه Remove from Highlight را انتخاب کنید.

آموزش نحوه درست كردن هايلايت اينستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست

اگر اکنون موفق به ایجاد هایلایت در صفحه اینستاگرام خود شده باشید متوجه این مسئله می‌شوید که در اینستاگرام به صورت خودکار کاوری از تصویر استوری‌های شما ایجاد می‌کند. با این حال شما می‌توانید کاور دلخواه خودتان را روی استوری‌ها قرار دهید. به این صورت که پس از اینکه مراحل درست کردن هایلایت اینستاگرام را پشت‌سر گذاشتید، می‌توانید از كاور هايلايت اينستاگرام خودتان استفاده کنید.
برای انتخاب کاور دلخواه هایلایت اینستاگرام در ابتدا Highlight مورد نظر را باید باز کنید سپس وارد قسمت More شوید. روی گزینه Edit Highlight بزنید و Edit Cover را انتخاب کنید. سپس روی گزینه Image زده تا بتوانید از تصویر كاور هايلايت اينستاگرام خودتان استفاده کنید. در نهایت می‌توانید کاور مورد نظر را انتخاب کرده و سپس Done را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین سایت برای کاور هایلایت اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست

استفاده از وبسایت یکی از روش‌های سریع به منظور ساخت تصویر اختصاصی برای کاور هایلایت شما به حساب می‌آید. وبسایت‌هایی برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام مانند PixleArt,Vista Create, Hootsuite, وجود دارند اگر دوست ندارید که گوشی خود را با نصب اپلیکیشن‌های مختلف ادیت عکس برای کاور پر کنید، می‌توانید از این وبسایت‌ها برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام تان به صورت اختصاصی استفاده کنید.

چگونه هایلایت اینستاگرام را حذف کنیم؟

اگر زمانی احساس کردید که هایلایت‌ها فضای زیادی از پروفایل‌تان را شلوغ کرده به راحتی می‌توانید هایلایت مورد نظرتان را به کلی از پروفایل اینستاگرام خود حذف کنید. برای حذف هایلایت لازم است دست خود را روی هایلایت مد نظر نگه دارید. پس از چند ثانیه منو‌ای پیش روی شما باز می شود. در اینجا گزینه Delete سپس Delete Highlight را انتخاب کنید.
در صورتی که بخواهید یک استوری مشخص را از قسمت هایلایت‌ها انتخاب کنید؛ می‌توانید از گوشه سمت راست صفحه گزینه More را بزنید. سپس از منو، گزینه Remove from Highlight را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از هایلایت اینستاگرام چیست؟

هایلایت اینستاگرام چیست

پس از این که آگاهی کامل از هایلایت اینستا پیدا کرده‌اید و یک هایلایت شخصی‌سازی شده جذاب برای صفحه خود ساختید، اکنون زمان آن رسیده است که درک کنید چرا بسیاری از کسب و کارها از هایلایت‌ها به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به خصوص در اینستاگرام استفاده می‌کنند. یکی از مزایای اصلی در هایلایت‌ها به این اختصاص می‌یابد که هایلایت‌ها محدودیت زمانی ندارند و کاربران نگرانی از جهت حذف آن‌ها مانند استوری‌های معمولی را نخواهند داشت.

این گزینه‌ها برای اهداف تبلیغاتی هم عالی هستند و می‌توانید برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک خود از آن‌ها بهره ببرید.
این هایلایت‌ها به راحتی قابل پیمایش و سازماندهی هستند و می‌توانند به خوبی برند شما را به مخاطبین معرفی کنند. اگر می‌خواهیدمیزان بازدید و رضایت مشتریان خود را هم به نمایش گذارید، با کمک هایلایت‌ها بهتر می‌توانید کاربران را هدایت و راهنمایی کنید.

با مشاهده هایلایت اینستاگرام متوجه برجسته‌ترین استوری‌ها و مهم‌ترین اطلاعات از این طریق می‌شوید. این هایلایت‌ها برای ایجاد ترافیک موثر در پیج شما هم کاربرد دارد و می‌توانید بازدید از صفحه خودتان را هم بالا ببرید؛ در نتیجه از این طریق، شانس بیشتری هم برای حضور در اکسپلورر این شبکه اجتماعی خواهید داشت.

سه مزیت ویژه استفاده از هایلایت‌های اینستاگرام
در این بخش از مقاله قصد داریم که مزایای مهم استفاده از هایلایت‌های اینستاگرام برای کسب و کارهای آنلاین را بررسی کنیم.

جلب کردن توجه مخاطبان اینستاگرام

هایلایت اینستاگرام چیست

به دلیل اینکه هایلایت اینستا دقیقا در زیر بیو و بالای پست‌های شما قرار می‌گیرد باعث می‌شود که دسترسی به هایلایت‌ها سریع‌تر وآسان شده و از همه مهم‌تر قابل توجه برای مخاطبان باشد. بنابراین، اگر به صورت اصولی و با رعایت قواعد،هایلایت‌های با کیفیت داشته باشید، می‌توانید تاثیر بسیار خوبی روی بازدیدکنندگان پیج خود گذارید. به علاوه مشتریان و بازدیدکنندگان پیج شما برای یافتن پست‌های کاربردی و جالب، مانند پیشنهادات تبلیغاتی یا مرتبط با جوایز، نیازی به اسکرول تا انتها را نخواهند داشت و می‌توانند همه چیز را به سرعت در دسترس خود داشته باشند.

نداشتن محدودیت زمانی

هایلایت اینستاگرام چیست

سیاست اینستاگرام این است که استوری‌ها در اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت نمایش داده شوند و همه دنبال کنندگان شما نیز تنها همین فرصت را در اختیار دارند تا استوری شما را ببینند. در صورتی که با ایجاد هایلایت استوری اینستاگرام، دیگر این مشکل برای آن‌ها وجود نخواهد داشت.
اگر استوری شما به اندازه کافی مرتبط با هایلایت‌های شما باشدمی‌توانید به عنوان بخشی از یک هایلایت آن را ذخیره کنید. به این نکته توجه کنید که ابتدا سعی کنید مطمئن شوید که ویژگی آرشیو را برای پیج خود فعال کرده باشید تا استوری‌هایی که منتشر می‌کنید، قابلیت ذخیره سازی داشته باشند.

استفاده از هایلایت ها برای اهداف تبلیغاتی

اهمیتی ندارد که مشغول فروش چه محصولی هستید یا چه خدماتی را به مشتریان ارائه می‌کنید، شما می‌توانید با استفاده از هایلایت اینستا آن‌ها را به صورت جامع تبلیغ کنید و یک رزومه تصویری از نمونه کار‌های خود بسازید.
فرض کنید که صاحب یک برند تازه‌کار مد و پوشاک هستید و می‌خواهید یک مجموعه جدید را در اینستاگرام تبلیغ کنید. از این طریق ایده‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید در قالب پست، هایلایت و استوری در صفحه خود به اشتراک بگذارید و مشتریان را مجذوب هنر خود کنید.

پرسش‌های متداول کاربران

چطور بفهمیم چه کسانی هایلایت اینستاگرام را می‌بینند؟

برای اینکه متوجه بازدید هایلایت اینستاگرام شوید ابتدا به صفحه پروفایل وارد شده سپس هایلایت موردنظرتان را باز کنید. برای مشاهده لیست، روی گزینه Seen by در گوشه چپ پایین صفحه ضربه بزنید. لیستی از افرادی که هایلایت را مشاهده کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

چگونه به هایلایت اینستاگرام استوری اضافه کنیم؟

برای این کار باید Highlight مورد نظر خودتان را باز کنید. سپس وارد More که در لبه پایین سمت راست قرار گرفته است بشوید. در ادامه Edit Highlight را انتخاب کنید. سپس Stories مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد لازم است استوری خود را انتخاب کنید و در انتها روی Done بزنید.

چگونه هایلایت اینستاگرام را فعال کنیم؟

برای این کار ابتدا استوری مورد نظرتان را باز کرده سپس نماد هایلایت در پایین صفحه را انتخاب کنید. در قسمت Add to Highlights بر روی New کلیک کنید. در این مرحله می‌توانید نامی برای هایلایت وارد کرده و کاور مناسبی را انتخاب کنید. در نهایت روی گزینه Add سپس Done ضربه بزنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا