اخبار بازی

بسته الحاقی Shadow of the Erdtree تبدیل به بهترین DLC تاریخ از نظر متاکریتیک شد

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال او ام پی فینکس

بسته الحاقی Shadow of the Erdtree که برای بازی الدن رینگ منتشر شده است، توانست با گرفتن میانگین 95 از 100 در سایت متاکریتیک، تبدیل به بهترین DLC تاریخ شود. در حال حاضر بازی Elden Ring و بسته‌الحاقی آن تبدیل به بهترین آثار تاریخ استودیوی فرام‌سافتور شده است. در حال حاضر این بسته‌الحاقی رتبه 36 را بین بهترین بازی‌های تاریخ از نظر متاکریتیک کسب کرده است.

قبل از Shadow of the Erdtree، بسته‌الحاقی Blood and Wine بازی ویچر 3 با امتیاز 92 لقب بهترین DLC تاریخ را یدک می‌کشید. طی سال‌های اخیر، کسب امتیاز بالاتر از 95 تبدیل به امری فوق‌العاده سخت شده است اما فرام‌سافتور توانست با بازی الدن رینگ، دو بار چنین امتیاز را کسب کند. مشخصا بازی الدن رینگ نام خود را به‌عنوان یکی از بهترین بازی‌های تاریخ که صنعت ویدیو گیم را برای همیشه تغییر داد در تاریخ ثبت کرده است.

بسته الحاقی Shadow of the Erdtree بهترین DLC تاریخ

شخصیت مسمسر در بازی الدن رینگ

جالب است بدانید که در حال حاضر این DLC توانسته است نمره بالاتی از بازی‌هایی مثل Final Fantasy 7 Rebirth و Like a Dragon: Infinite Wealth کسب کند که آن را تبدیل به بهترین بازی منتشر شده امسال می‌کند. در این بسته‌الحاقی، بازیکنان به سرزمین سایه‌ها (Land of Shadow) سفر می‌کنند که در آن با سرنوشت افراد دیگری که قصد داشتند پا جا پای Miquella بگذرند آشنا می‌شوند.

طبق گفته‌های میازاکی، اکثر این بسته‌الحاقی بر اساس نوشته‌های جورج آر. آر. مارتین خلق شده است. در بازی اصلی، می‌شد رگه‌هایی از سبک نوشتن و جهان‌سازی مارتین را دید، اما اینطور به‌نظر می‌رسد که در Shadow of the Erdtree بیشتر با جهان‌سازی و قلم مارتین سروکار داریم تا خود میازاکی. در ادامه به خلاصه نظر بعضی از نشریه‌های مهم درباره این بسته‌الحاقی می‌پردازیم:

نشریه GamesRadar+:

بسته‌الحاقی Shadow of the Erdtree کار سختی برای برآورده کردن انتظارات بازیکنان داشت، اما دنیای زیبا، باس‌فایت‌های فوق‌العاده و یک عالمه اسلحه و تجهیزات جدید کاری می‌کند دست از بازی کردن برندارید. حقیقتا دیگر خودمان هم از همه تعریف کردن از فرام‌سافتور خسته شدیم.

تشریه God is a Geek:

بسته‌الحاقی Shadow of the Erdtree یک اکسپنشن فوق‌العاده است که تجربه اولیه شما را بهبود می‌بخشد و لایه‌های جدیدی به دنیای Lands Between اضافه می‌کند.

نشریه VG274:

گرچند شروع بسته‌الحاقی ممکن است کمی حس خام بودن بدهد، اما به‌صورت کلی این DLC نشان‌گر تمام استعداد فرام‌سافتور در خلاقیت است. خلاقیتی که خیلی وقت بود ندیده بودیم و احتمالا در بازی‌های آینده بیشتر شاهد آن باشیم. عمق داستانگویی در Lands of Shadow تجربه بازی اصلی را غنی‌تر می‌سازد و واقعا یک اکسپنشن درخور برای بازی اصلی است.

نشریه IGN Spain:

بسته‌الحاقی Shadow of the Erdtree توانسته است انتظارات را برآورده کند. سرزمین سایه‌ها به همان وسواس Lands Between خلق شده و پر از تجربیات جدید است. این بسته‌الحاقی مهر محکمی است بر استعداد فرام‌سافتور در ساخت بازی‌های ویدیویی.

نشریه واشینگتن پست:

این بسته‌الحاقی از نظر اندازه شاید 75% بازی الدن رینگ باشد، بازی که خودش چندین برابر بازی‌های بزرگ دیگر است. این درواقع DLC نه، بلکه یک بازی کوچک‌تر در دنیای الدن رینگ است.

بسته‌الحاقی Shadow of the Erdtree برای کنسول‌های پلی‌استیشن 5 و 4، ایکس‌باکس وان و سری ایکس | اس و رایانه‌های شخصی هم‌اکنون در دسترس است.

منبع: متاکریتیک

مسعود کاظمی

هدف هنر رهاسازی لحظه‌ای آدرنالین نیست؛ بلکه خلق آرامش و شگفتی تدریجی و مادام‌العمر است. - گلن گولد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا