سریالهنر و سینما

هر آنچه باید از فصل دوم سریال خاندان اژدها بدانید

سریال خاندان اژدها اثری بود که پس از پایان فاجعه بار سریال بازی تاج و تخت، امید طرفداران این جهان را بار دیگر زنده کرد. حدود دو سال از پخش فصل اول این سریال خوش ساخت گذشته و حالا تنها چند ماه تا آغاز پخش فصل دوم سریال House of the Dragon فاصله داریم. به همین بهانه تصمیم گرفتیم تا در ادامه مروری بر فصل اول آن داشته و هر آنچه باید از فصل دوم سریال خاندان اژدها بدانید را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی منبع اقتباس سریال خاندان اژدها

فصل دوم سریال خاندان اژدها

سریال خاندان اژدها اقتباسی از کتاب آتش و خون «Fire & Blood» به قلم نویسنده محبوب جرج آر. آر. مارتین است. این کتاب روایتگر داستان تاریخ خاندان تارگرین از زمان ورود اگان فاتح و خواهرانش به هفت اقلیم بوده و این کار را مشابه یک کتاب تاریخی انجام می‌دهد. سریال خاندان اژدها بخشی از داستان این کتاب را پوشش داده که تحت عنوان رقص اژدهایان «Dance of the Dragons» شناخته شده و روی جنگ داخلی بین فرزندان ویسریس تارگرین برای تصاحب تخت آهنین تمرکز دارد. اگر به سریال بازی تاج و تخت و جهان آن علاقه دارید، خواندن کتاب آتش و خون برای شما خالی از لطف اما باید به این نکته توجه کنید که با خواندن این کتاب، داستان سریال خاندان اژدها به طور کامل برای شما آشکار خواهد شد.

مرور داستان فصل اول سریال خاندان اژدها

فصل دوم سریال خاندان اژدها

لازم به ذکر است که این بخش از مقاله حاوی داستان فصل اول سریال خاندان اژدها بوده و پیشنهاد ما برای کسانی که سریال را ندیده‌اند، این است که از خواندن این بخش پرهیز کنند.

سریال خاندان اژدها با مونولوگی از رینیرا تارگرین آغاز شد که داستان شورایی در زمان جهریس اول را روایت می‌کرد. از آنجا که هر دو پسر جهریس پیش از پدرشان از دنیا رفته بودند، او این شورا را برای انتخاب وارث خود در قلعه هارنهال برگزار کرد تا از بین کاندیداهای موجود از جمله رینیس و ویسریس، پادشاه بعدی هفت اقلیم مشخص شود. این شورا در نهایت ویسریس را به عنوان وارث تخت آهنین انتخاب می‌کند.

پس از این مونولوگ، شاهد جهش زمانی به وقتی هستیم که ویسریس تارگرین پادشاه شده و در انتظار تولد فرزند دوم خود است. او به همین مناسبت مسابقه‌ای را برنامه ریزی کرده تا شوالیه‌های مختلف در آن به رقابت پرداخته و تولد وارث او را جشن بگیرند. فرزند ویسریس در جریان این مسابقه متولد شد اما در این راه مادرش یعنی ملکه اِما «Aemma» جان خود را از دست داده و خودش نیز پس از چند ساعت از دنیا رفت. برادر پادشاه یعنی دیمون «Daemon» در یک مهمانی با خوشحالی از مرگ بردارزاده‌اش، او را ولیعهدی برای یک روز خطاب کرده و همین موضوع خشم ویسریس را برانگیخت و باعث جایگزینی او با رینیرا به عنوان جانشین شد. ویسریس با فاصله کوتاهی لردهای وستروس را به دربار خود فراخوانده و آنها نیز به وارث او یعنی رینیرا سوگند وفاداری خوردند.

در ادامه سریال خاندان اژدها شاهد ازدواج ویسریس با آلیسنت های‌تاور بودیم. حاصل این ازدواج 4 فرزند بود که اولین آنها یعنی اگان «Aegon» از همان کودکی در نظر برخی از جمله پدربزرگش آتو به عنوان وارث اصلی شناخته شده بود اما ویسریس همواره هرگونه شایعه و سخنی را رد کرده و به همه یادآوری می‌کرد که رینیرا وارث اصلی او خواهد بود. در این بین رینیرا با لینور ولاریون «Laenor Velaryon» ازدواج کرد و آنها صاحب سه فرزند شدند. دیمون نیز با خواهر لینور یعنی لینا «Laena» ازدواج کرد.

فصل دوم سریال خاندان اژدها

سریال خاندان اژدها در نیمه فصل اول خود بار دیگر شاهد جهش زمانی ده ساله بود؛ جایی که شاهد تولد سومین فرزند رینیرا یعنی جافری بودیم و اولین درگیری‌ها بین فرزندان رینیرا و الیسنت آغاز شدند. برخلاف دیگر افراد خاندان تارگرین یا ولاریون، هیچ یکی از فرزندان رینیرا موی سفید نداشته و همین موضوع باعث ایجاد شک در افراد در مورد هویت واقعی پدر آنها شد.

در ادامه شاهد مرگ لینا و مراسم خاک‌سپاری او در دریفت‌مارک (Driftmark) بودیم. پس از برگزاری این مراسم، شاهد پیدا شدن سواری جدید برای اژدهای لینا یعنی ویگار بودیم. این سوار جدید یعنی شاهزاده ایموند «Aemond» پس از یافتن اژدهای جدیدی برای خود، با فرزندان رینیرا و دیمون درگیر شد و در این درگیری یکی از چشمان خود را از دست داد. البته درگیری آنها به اینجا ختم نشد و پای بزرگ‌ترها را نیز به ماجرا باز کرد.

ماجرایی که بار دیگر موضوع نامشروع بودن فرزندان رینیرا، توسط برادران ناتنی او در آن مطرح شد. اما ویسریس با عصبانیت از نوه‌های خود دفاع و دیگران را تهدید کرد. در این بین الیسنت به دنبال انتقام بود و خواستار تلافی از دست رفتن چشم پسرش بود و پس از ممانعت ویسریس، با حمله به رینیرا خشم خود را از این اتفاق ابراز کرد. پس از این اتفاق، رینیرا با همکاری دیمون و فردی دیگر، مرگ لینور را صحنه سازی کرده و با فاصله کوتاهی با دیمون ازدواج می‌کند.

پس از گذشت 6 سال از این ماجرا، شاهد چالش جدیدی برای رینیرا و فرزندانش بودیم که در آن سر ویموند «Vaemond» برادر کورلیس ولاریون «Corlys Velaryon» با ادعای جانشینی دریفت‌مارک به دربار رفت. طی این ماجرا الیسنت و پدرش آتو سعی کردند تا از مریضی ویسریس استفاده کرده و متحد جدیدی برای خود دست و پا کنند تا پس از مرگ پادشاه، ثروتمندترین خاندان وستروس را در کنار خود داشته باشند. رینیرا برای جلوگیری از این اتفاق با رینیس متحد شده و پیشنهاد ازدواج فرزندان خود و دیمون را با او مطرح می‌کند.

فصل دوم سریال خاندان اژدها

سپس دادگاهی به ریاست آتو برای رسیدگی به این مشکل برگزار شده که ویسریس در نیمه آن همه را غافلگیر کرده و در نهایت نوه‌اش لوسریس «Lucerys» را به عنوان جانشین دریفت‌مارک منصوب می‌کند. این تصمیم با اعتراض ویموند همراه شد و او در عصبانیت فرزندان رینیرا را نامشروع خطاب کرد که همین حرف باعث جدا شدن سرش توسط دیمون شد.

با فاصله کوتاهی از این اتفاق شاهد مرگ ویسریس بودیم که آغازگر مشکلاتی بزرگ در هفت اقلیم است. ویسریس قبل از مرگ و در حضور الیسنت به خواب معروف اگان فاتح در مورد دشمن شمالی اشاره کرد. الیسنت به اشتباه حرف‌های ویسریس را اینگونه برداشت کرد که او به پسرشان اگان و جانشینی او اشاره دارد و در حقیقت از انتخاب رینیرا پس از چندین سال پشیمان شده است.

پس از مرگ ویسریس، شورای کوچکی برای مشخص کردن جانشین تشکیل شد که پس مرگ یکی از اعضای آن شاهد استعفای فرمانده نگهبانان پادشاه بودیم. آتو از پخش خبر مرگ پادشاه جلوگیری کرده و برای یافتن متحدین مختلف تلاش می‌کند. یکی از این متحدین رینیس است که موفق به فرار از قصر شده و خود را به اژدهایش می‌رساند. همزمان با این اتفاق شاهد تاجگذاری اگان بودیم که رینیس و اژدهایش همه چیز را به هم زده و سپس به سوی رینیرا برای رساندن خبر مرگ پدرش حرکت می‌کند.

در آخرین قسمت از فصل اول سریال خاندان اژدها نیز شاهد رسیدن این خبر به رینیرا و اتفاقات مهم دیگری مانند از دست دادن دو تن از فرزندان او بودیم که یکی از آنها در زمان تولد بود. رینیرا پس از این اتفاق تاجگذاری کرده و دو پسر ارشد خود را به ملاقات با لردهای قسم خورده می‌فرستد. پسر دوم او یعنی لوسریس در جریان این ماموریت و برای صحبت با لرد براتیون راهی قلعه استورمز اند «Storm’s End» شد. او در آنجا با عموی خود ویموند درگیر شد. این درگیری پای خود را به آسمان و سرشاخ شدن اژدهایان کشید و در نهایت به مرگ لوسریس منجر شد؛ اتفاقی که با رسیدن خبر آن به رینیرا منجر به اتمام فصل اول سریال شد و طرفداران برای دیدن واکنش ملکه جدید مجبور به دو سال صبر شدند.

تریلر و داستان فصل دوم سریال House of the Dragon

شبکه HBO طی تصمیمی عجیب دو تریلر مختلف برای دو جبهه موجود در سریال منتشر کرده است که هر کدام اطلاعات مهم در مورد داستان فصل دوم سریال House of the Dragon را در خود دارند. همانطور که در مرور داستان فصل اول اشاره کردیم، در پایان این فصل لوسریس کشته شده و تریلر مشکی سریال نیز با سوزاندن جسد او (طبق رسوم خاندان تارگرین) آغاز شد. در ادامه تریلر شاهد تلاش‌های رنیرا برای یافتن متحدین جدید (به احتمال بالا چند سوار برای اژدهایان بدون سوار) هستیم. سفر جیس به شمال و تلاش‌های او برای متقاعد کردن کرگن استارک «Cregan Stark» یکی از دیگر بخش‌های مهم داستان فصل دوم سریال خاندان اژدها خواهد بود. همچنین شاهد چندین سکانس جنگ در طول تریلر هستیم که پسر آتو های‌تاور در یکی از آنها حضور داشته و احتمالا نگاهش به یک اژدهاست.

در سوی مقابل ماجرا و در هر دو تریلر شاهد چند شات از سیاه پوش بودن الیسنت و اطرافیان او هستیم که نشان از مرگ یکی از شخصیت‌ها مهم دارد که البته اشاره‌ای به هویت او نخواهیم داشت. تریلر سبز سریال که روی اگان و طرفدارانش تمرکز دارد، حاوی چند شات از نبرد و البته اژدهای غول آسای ایموند یعنی ویگار «Vhagar» است. همچنین شاهد ابراز علاقه ایموند به رویارویی با عمویش دیمون هستیم. یکی از نبردهای احتمالی نیز در کینگز لندینگ بوده و در تریلر سریال شاهد آماده سازی دیوار دفاعی شهر برای این منظور بودیم.

بازیگران فصل دوم سریال House of the Dragon چه کسانی هستند؟

فصل دوم سریال خاندان اژدها

برخلاف فصل قبل، خبری از جهش‌های زمانی طولانی در سریال خاندان اژدها نخواهد بود و بیشتر زمان سریال روی جنگ داخلی خاندان تارگرین متمرکز خواهد بود. به همین خاطر شاهد بازگشت دوباره بازیگران آشنای سریال در کنار چند شخصیت و بازیگر جدید خواهیم بود. اما دارسی «Emma D’Arcy» در نقش ملکه رینیرا تارگرین، مت اسمیت «Matt Smith» در نقش شاهزاده دیمون، ایو بست «Eve Best» در نقش رینیس از جمله مهم‌ترین بازیگران در جبهه مشکی‌ها هستند. در سوی مقابل اولیویا کوک «Olivia Cooke» در نقش الیسنت های‌تاور، تام گلین کارنی «Tom Glynn-Carney» در نقش پادشاه اگان دوم و ریس ایفانز «Rhys Ifans» در نقش آتو های تاور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

البته بازیگران جدیدی نیز در فصل دوم خاندان اژدها حاضر خواهند بود که یکی از آنها گیل رانکین «Gayle Rankin» در نقش شخصیت الیس ریورز است که انتظار می‌رود نقش قابل توجهی را به خصوص در هارنهال ایفا کند. آماندا کالین «Amanda Collin» یکی دیگر از بازیگران جدید و مهم سریال است که نقش جین ارین را بر عهده خواهد داشت. از دیگر بازیگران جدید این اثر می‌توان به ابوبکر سلیم در نقش الین آف هال «Alyn of Hull»، کلینتون لیبرتی در نقش آدام آف هال «Addam of Hull» و کیران بیو در نقش هیو همر «Hugh Hammer» اشاره کرد.

تاریخ انتشار فصل دوم سریال خاندان اژدها

پخش فصل دوم سریال خاندان اژدها از تاریخ 26 تیر 1403 (مصادف با 16 جولای 2024) از شبکه HBO آغاز خواهد شد.

فصل دوم سریال House of the Dragon چند قسمت خواهد بود؟

فصل دوم سریال خاندان اژدها

فصل اول سریال خاندان اژدها طی 10 قسمت در سال 2022 پخش شد اما این اتفاق برای فصل دوم این اثر نخواهد افتاد. یکی از اعضای کلیدی شبکه HBO به رسانه Deadline اعلام کرده است که فصل دوم سریال خاندان اژدها طی 8 قسمت در تابستان امسال پخش خواهد شد.

آیا فصل سوم سریال خاندان اژدها ساخته خواهد شد؟

بله! شبکه HBO چراغ سبز ساخت فصل سوم این اثر را نیز صادر کرده و انتظار می‌رود که مراحل فیلمبرداری آن از اواخر سال 2024 میلادی آغاز شود. همچنین شایعاتی حول محور فصل چهارم سریال نیز به گوشی می‌رسد که ساخت آن نیز به هیچ عنوان دور از انتظار نیست.

سخن آخر

تا اینجا هر آنچه باید از فصل دوم سریال خاندان اژدها بدانید را مرور کرده و تمام اطلاعات مورد نیاز قبل از تماشای این فصل را در اختیار شما قرار دادیم تا برای تماشای یکی از مهم‌ترین سریال‌های سال آماده شوید. نظر شما در مورد فصل اول سریال خاندان اژدها چیست؟ به نظر شما فصل دوم این سریال می‌تواند تکرارگر موفقیت‌های فصل قبلی باشد؟ فراموش نکنید که نظرات و سوالات خود پیرامون این اثر را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت تک شات به اشتراک بگذارید.

آرمین باقری

"The human body is supposed to be 70 percent water. I consider myself 70 percent film."

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

دکمه بازگشت به بالا