بازی

هر آنچه از بازی Resident Evil 9 می‌دانیم

در میانه نسل هشتم کنسول‌های خانگی، شاهد اهیا شدن مجموعه رزیدنت اویل با عرضه نسخه هفتم این سری بودیم؛ اثری با زاویه دید اول شخص که تجربه آن به مذاق طرفداران سری خوش آمد و راه را برای ساخت عناوین آینده سری با این رویکرد هموار کرد. حال، به نظر می‌رسد که کپکام در حال توسعه نسخه نهم این مجموعه باشد و به همین بهانه قصد داریم تا هر آنچه از بازی Resident Evil 9 می‌دانیم که شامل شایعات و انتظارات هم هست را با شما مرور کنیم.

داستان بازی Resident Evil 9

داستان بازی Resident Evil 9

از آنجا که هنوز بازی رزیدنت اویل 9 به صورت رسمی معرفی نشده است، نمی‌توان در مورد داستان و روایت آن مطمئن بود اما اشاره به شایعات مختلف خالی از لطف نیست. طبق شایعات و لیک‌های مختلف می‌توان گفت که این اثر با کد Apocalypse در حال توسعه است و داستان آن حول محور گام‌های ماه که در مجموع 9 مرحله هستند، جریان دارد. البته برای یافتن ارتباط و نحوه پیاده سازی این موضوع باید تا زمان عرضه معرفی بازی منتظر بمانیم. به نظر می‌رسد که بازی در شهری خالی از سکنه در غرب آمریکا جریان داشته باشد. همچنین به نظر می‌رسد که خبری از حضور ایتن وینترز در بازی نیست و دخترش رزمری جایگزین او شده است. شایعات حول محور داستان بازی Resident Evil 9 به این موارد خلاصه نشده‌اند اما باقی موارد چندان قابل اتکا به نظر نمی‌رسند. به همین دلیل از اشاره به آنها صرف نظر کرده و با معرفی بازی به بروزرسانی این بخش خواهیم پرداخت.

آیا بازی رزیدنت اویل 9 اثری جهان باز خواهد بود؟

آیا بازی رزیدنت اویل 9 اثری جهان باز خواهد بود؟

تغییر ساختار جهان بازی به اثری جهان باز، یکی از مباحثی است که اخیرا حول محور بازی رزیدنت اویل 9 شکل گرفته است. با اینکه کپکام تاکنون به سراغ ساخت رزیدنت اویل جهان باز نرفته است، به نظر می‌رسد که احتمال وقوع این اتفاق در نهمین نسخه سری بیش از پیش باشد.

در اوایل سال جاری شمسی بود که بازی Dragon’s Dogma 2 برای کنسول‌های نسل نهمی و رایانه‌های شخصی عرضه شد. این اثر اولین تجربه کپکام در ساخت بازی جهان باز با موتور فوق العاده RE Engine بوده و به همین خاطر می‌توان گفت که در کمترین حالت، تیم سازنده برای ساخت یک رزیدنت اویل جهان باز به ابزار مناسب دسترسی داشته و همین موضوع احتمال و روند ساخت آن را شدت می‌بخشد. در صورت وقوع این اتفاق باید امیدوار باشیم که کپکام رویکردهای عجیبی مانند گنجاندن مراحل فرعی هدر دهنده وقت را در پیش نگرفته و تنها در صورت لزوم این سری را به سمت جهان باز شدن سوق دهد.

بازی رزیدنت اویل 9 چه زمانی معرفی خواهد شد؟

بازی رزیدنت اویل 9 چه زمانی معرفی خواهد شد؟

کپکام هنوز هیچ اشاره‌ای به نسخه جدید سری رزیدنت اویل نکرده است. با این حال و با توجه به سابقه همکاری این کمپانی با سونی، باید انتظار رونمایی از این اثر را در یکی از مراسم تابستانه پلی استیشن در سال جاری داشته باشیم. لازم به ذکر است که هر دو بازی رزیدنت اویل 7 و 8 در مراسم‌ پلی استیشن معرفی شده بودند.

بازی Resident Evil 9 چه زمانی عرضه خواهد شد؟

بازی Resident Evil 9 چه زمانی عرضه خواهد شد؟

با توجه به اینکه نسخه‌های اخیر سری همگی در ماه‌های ابتدایی سال میلادی عرضه شده‌اند، باید انتظار عرضه بازی رزیدنت اویل 9 را در بازه‌ای مشابه داشت. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کرد که کپکام در حال حاضر روی توسعه بازی Monster Hunter Wild نیز کار کرده و در حال آماده سازی این اثر برای عرضه در سال 2025 است. از این رو احتمال تغییر رویه کپکام برای انتظار رزیدنت اویل 9 وجود دارد.

سخن آخر

تا اینجا هر آنچه از بازی Resident Evil 9 می‌دانیم را مرور کرده و کمی از انتظاراتمان با توجه به شایعات گفتیم. لازم به ذکر است که محتوای این مقاله با معرفی رسمی بازی بروزرسانی خواهد شد. در پایان نظر شما در مورد ساخت رزیدنت اویل جهان باز چیست؟ شما چه انتظاراتی از بازی Resident Evil 9 دارید؟ فراموش نکنید که نظرات خود پیرامون این بازی مورد انتظار را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت تک شات به اشتراک بگذارید.

آرمین باقری

"The human body is supposed to be 70 percent water. I consider myself 70 percent film."

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا